ОБЗОР: Везенков не игра при победа на Кингс срещу Клипърс

Вижте всички резултати и класиране в НБА

Александър Везенков не игра заради контузия, но Домантас Сабонис направи 20-ия си трипъл-дабъл през редовния сезон и Сакраменто Кингс спечели със 123:107 дивизионното дерби срещу Лос Анджелис Клипърс от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Така Кингс съкратиха на четири мача изоставането си от първото място в Тихоокеанската дивизия.

Сабонис записа 17 точки, 15 борби и 12 асистенции за четвъртата поредна победа на Сакраменто. Той е едва шестият играч в историята на НБА с 20 или повече трипъл-дабъла в един сезон. Норман Пауъл вкара 21 точки, докато Кауай Ленърд и Джеймс Хардън записаха по 20 за Клипърс. Те бяха без Пол Джордж, който има възпаление в коляното на левия крак.

Никола Йокич записа трипъл-дабъл и рекорд в НБА при победа на Денвър Нъгетс със 119:103 срещу Голдън Стейт Уориърс. Сръбският център завърши с 32 точки и по 16 борби и асистенции, ставайки първият играч в историята с три поредни мача с поне по 14 точки и 14 борби.

Майлс Търнър записа личен рекорд за сезона с 33 точки и Индиана Пейсърс победи със 133:111 Далас Маверикс в друг мач в неделя вечер. Тайрийз Хейлибъртън завърши със 17 точки и десет асистенции за Пейсърс, които спечелиха трети пореден мач.

Лука Дончич завърши с 33 точки за Маверикс, които прекратиха серията си от седем поредни победи.

Янис Адетокунбо завърши с 30 точки, 12 борби и девет асистенции при победа на Милуоки Бъкс със 119:98 срещу Филаделфия 76ърс. Деймиън Лилард вкара 24 точки и Бъкс останаха на мач от лидера в Централната дивизия Кливланд, който надви Вашингтон Уизърдс със 114:105.

Джарет Алън вкара 22 точки и направи 12 борби за Кавалиърс, които имаха пасив от шест точки в последната четвъртина.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен с 36 точки, а Джейлън Уилямс и Чет Холмгрен добавиха общо 51 за победа на Оклахома Сити Тъндър със 123:110 срещу Хюстън Рокетс. Канадският национал записа и пет борби и седем асистенции.

КЛАСИРАНЕ В НБА:

Атлантическа дивизия: Бостън 45 победи/12 загуби, Ню Йорк 34/23, Филаделфия 33/24
Централна дивизия: Кливланд 37/19, Милуоки 37/21, Индиана 33/25
Югоизточна дивизия: Маями 31/25, Орландо 32/26, Атланта 25/32

Северозападна дивизия: Минесота 40/17, Оклахома Сити 40/17, Денвър 39/19
Тихоокеанска дивизия: ЛА Клипърс 37/19, Сакраменто 33/23, Финикс 34/24
Югозападна дивизия: Ню Орлиънс 34/24, Далас 33/24, Хюстън 25/32