ОБЗОР: Внушителна победа на Бостън над Голдън Стейт

Отлично първо полувреме позволи на Бостън Селтикс да удължи победната си серия на 11 мача след домакински успех над Голдън Стейт със 140:88 в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Играчите на Бостън реализираха 15 от 24-те си опита за стрелба за три точки в първите две части и водеха с 82:38 на почивката. Разликата от 44 точки в края на първото полувреме бе най-голямата в историята на Бостън, който имаше аванс от 56 точки в четвъртия период.

Джейлън Браун поведе Селтикс с 29 точки, а Джейсън Тейтъм добави 27 на 26-ия си рожден ден.

Лестър Киньонес завърши със 17 точки и 5 борби за Уориърс, а Стеф Къри вкара едва 4 точки през първото полувреме и не игра през второто.

Оклахома Сити Тъндър записа победа при гостуването си на Финикс със 118:110 след 35 точки, 8 борби и 9 асистенции на Шай Гилджъс-Алекзандър. Джейлън Уилямс се отчете с 22 точки и 3 откраднати топки, за Тъндър, които спечелиха за седми път в последните си осем мача.

Брадли Бийл реализира 31 точки, а Юсуф Нуркич овладя 31 борби за Сънс, което е рекорд за отбора и стана едва петият баскетболист през този век, който печели 30 и повече борби в един мач. За последно това направи Енес Кантер Фрийдъм, който овладя 30 за Портланд срещу Детройт на 10 април 2021.

Кливланд допусна домакинска загуба от Ню Йорк с 98:107 в друг двубой от вечерта в НБА. Джош Харт осъществи третия си „трипъл-дабъл“ за сезона с 13 точки, 19 борби и 10 асистенции за гостите от Ню Йорк, които загубиха Джейлън Брънсън заради контузия на лявото му коляно още в първите минути. Донте ДиВинченцо добави 28 точки за Ню Йорк, а Евън Мобли отбеляза 13 точки и 13 борби за Кливланд.

Сан Антонио се наложи у дома над Индиана със 117:105 след като Виктор Уембаняма се отчете с 31 точки, 12 борби, 6 асистенции, 6 чадъра и 1 открадната топка. Малаки Бранъм се включи с 18 точки за победата на домакините, а Ти Джей МакКонъл повече Пейсърс с 26 точки.

Далас претърпя домакински поражение от Филаделфия със 116:120. Тобайъс Харис завърши с 28 точки и вкара ключова тройка за гостите от Филаделфия. Те водеха с 15 точки при оставащи шест минути в мача, но Лука Дончич се развихри и отбеляза 9 точки за две минути. Дончич реализира 38 точки, 11 борби и 10 асистенции в срещата, но Маверикс не успяха да надвият противника си.

Кауай Ленард отбеляза 32 точки при победата на Лос Анджелис Клипърс с 89:88 като гост на Минесота. Норман Пауъл вкара 24 точки, а Пол Джордж добави 15 за състава от Лос Анджелис, докато Джеймс Хардън завърши с едва 4 точки.

В останалите две срещи от вечерта в НБА Орландо победи Детройт със 113:91 като домакин, а Торонто надви у дома Шарлът със 111:106.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 48 победи/12 загуби, Ню Йорк 36/25, Филаделфия 35/25
Централна дивизия: Милуоки 40/21, Кливланд 39/21, Индиана 34/28
Югоизточна дивизия: Орландо 35/26, Маями 34/26, Атланта 26/34