ОЧАКВАНО: Левски разби Черно море в НБЛ (ВИДЕО)

"Сините" победиха с 19 точки разлика, след като на моменти водеха с над 30

Левски прекъсна серията от слаби резултати и игри срещу Черно море, като отнесе варненци в мач от 18-я кръг на НБЛ с 80:61. Двубоят се реши много рано, като още в първата част Левски водеше вече с 20 точки - 28:8.

Разликата продължи да се увеличава и стигна до 24 във втория период, макар и двата състава да играеха много здраво. Солидната дистанция не отказа Черно море, като гостите продължиха да са агресивни и в двете фази на играта.

Почивката дойде при 46:22, а в третата част вече Левски бе с над 30 напред. Последната четвърт бе чисто протоколна, но донесе едва втора победа за Левски за календарната година. В заключителните минути играха и повече от юношите на "сините". Черно море навакса малко изоставане, като спечели финалния период, за да не допусне най-голямото си поражение през сезона.

Джон Флорвиъс регистрира дабъл-дабъл с 20 точки и 13 борби, Марио Боянов отбеляза 12, а Николай Михайлов бе близо до невероятен трипъл-дабъл с 11 точки, 9 борби и 8 откраднати топки. Ейвърил Ъгба и Тач Ънру вкараха по 10 за Черно море, като Ъгба добави и 12 борби в актива си.

Трагедия: Намериха мъртъв сина на бивш треньор на ЦСКА

ОБЗОР: Победи за Орландо и Далас в НБА

Маверикс затвориха серията в шест мача - резултати

Наказаха още един наш баскетболист за черно тото

Лейкърс уволни треньора си след разочароващия сезон

Лос Анджелис отпадна още в първите плейофи на НБА

Балкан и Спартак Плевен влязоха в топ 4 в НБЛ (ВИДЕО)

Край на сезона за ЦСКА и Черно море

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър