Оклахома спечели първия мач с Маями (видео)

Оклахома спечели първия мач с Маями (видео)

Отборът на Оклахома Сити Тъндър поведе във финалната серия на Националната Баскетболна Асоциация срещу Маями Хийт с 1:0 победи, след като тази нощ се наложи при домакинството си със 105:95

Отборът на Оклахома Сити Тъндър поведе във финалната серия на Националната Баскетболна Асоциация срещу Маями Хийт с 1:0 победи, след като тази нощ се наложи при домакинството си със 105:95.

Най-резултатен за "Гръмотевиците" беше Кевин Дюрант с 36 точки, а Ръсел Уестбрук се отличи с „дабъл-дабъл” – 27 точки и 11 асистенции.

За Хийт Леброн Джеймс вкара 30 точки, а Дуейн Уейд и Шейн Батие завършиха съответно с по 19 и 17.

През първото полувреме „Горещите” бяха по-концентрирани в завършващата фаза на нападенията си и това им позволи да се оттеглят на почивката с аванс от седем точки за 54:47.

След подновяването на играта през второто полувреме домакините подобриха значително играта си и водени от лидерите си Дюрант и Уестбрук, успяха да стигнат до пълен обрат и да поведат с една точка – 74:73.

В последните 12 минути рециталът на „Гръмотевиците” продължи, като Леброн и компания така и на намериха начин да се възпротивят, което доведе и до покачване да разликата и победата на Оклахома Сити Тъндър – 105:94.

Барчовски: Аз поемам цялата отговорност

Бог ми е свидетел, че направих абсолютно всичко възможно, призна селекционерът

Жалко! Нидерландия ни видя сметката (ВИДЕО)

Оставаме далеч от квалификациите за Катар

Академик (Пловдив) се подсили с американец със солиден опит в пет държави

Джак Хемфил има интересна биография

Една промяна в групата на баскетнационалите за мача в Нидерландия

Александър Стоименов замени Лъчезар Тошков

Женският баскетболен тим на Рилски спортист подписа с американски гард

Женският баскетболен тим на Рилски спортист (Самоков) подписа с американски гард, съобщиха от клуба.

Баскетболен национал се завърна в Балкан Ботевград

Баскетболният национал Димитър Димитров се завърна в Балкан (Ботевград) след едногодишно отсъствие, съобщават от клуба.

България научи съперниците си за европейското на колички в Самоков

Вече е ясен жребият за европейското първенство по баскетбол на колички. Шампионатът в Дивизия C ще се проведе в “Арена СамЕлион”, в Самоков, от 4 до 13 септември.

Двама национали до 16 години сред най-добрите в индивидуалните класации на европейското

Българският национален отбор за момчета до 16 години приключи на 14-то място участието си на европейското първенство в Скопие Дивизия Б. 

Балкан се подсили с американски гард

Джак Пагенкопф подсили "зелените"