Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Фенербахче победи Олимпиакос на Александър Везенков с 82:71 точки (17:13, 15:23, 25:20, 25:15) в мач от първия кръг на баскетболната Евролига. Българинът бе 31 минути на паркета, в които се отчете с 11 точки и 4 борби.

От първия ред двубоя на „Юлкер Спортс Арена“ бе изгледан от старши треньора на мъжкия футболен отбор на Фенербахче – Жозе Моуриньо.Двубоят бе нискорезултатен в началните си минути, в които Фенербахче поведе с 10:4. Авансът на турският тим бе четири точки в края на първата част – 17:13. Фенербахче увеличи преднината си до девет точки на старта на втората четвърт при 24:15. Олимпиакос обаче започна да напипва верния ритъм, като воденият от Йоргос Барцокас тим изравни при 28:28, а на полувремето дори обърна „фенерите“ и поведе с 36:32.

Александър Везенков бе много добре пазен от Найджъл Хейс, като българинът бе ограничен до само 4 точки на почивката.

Олимпиакос продължи с позитивната си серия и на старта на третата част, като авансът на „червено-белите“ достигна до 6точки при 42:36. Тогава обаче последва серия от 11 безответни точки за Фенербахче, който си върна аванса – 47:42. Третата четвърт завърши при резултат 25:20 и турците поведоха с 57:56.

В четвъртата част Фенербахче бе далеч по-добрият отбор, като спечели с 25:20, за да оформи крайното 82:71. Най-резултатен за турския тим бе Уейд Болдуин с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, а за Олимпиакос Моузес Райт се отчете с 15 точки, 7 борби и 1 асистенция.

Ню Йорк на победа от първата си титла от 53 г. в НБА

След най-големия обрат в историята на финалите на НБА

Драматична загуба за Везенков и Олимпиакос в четвъртия мач от финала (ВИДЕО)

Панатинайкос оцеля и ще има решаваш пети двубой за определяне на шампиона в Гърция

Везенков в националния тим срещу Норвегия

Националният селекционер Любомир Минчев определи състав от 16 баскетболисти за европейската квалификация срещу Норвегия

Везенков на мач от титлата в Гърция

Александър Везенков завърши с 24 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Олимпиакос спечели срещу гостуващия Панатинайкос със 102:92 (47:45) в третия финал в гръцкото баскетболно първенство, с което "червено-белите" поведоха с 2:1 победи в серията за титлата и са само на още един успех от златните отличия.

Сан Антонио смълча "Медисън Скуеър Гардън"

Тексасци намалиха изоставането си във финала на НБА

Сезонът на Локомотив Пловдив

Вижте какво се крие зад сребърните медали на БК Локомотив Пловдив