Отбор от женското НБА се похвали с рекорди по посещаемост

Отбор от женското НБА се похвали с рекорди по посещаемост

Американският отбор Голдън Стейт Валкирийс обяви, че е поставил множество рекорди за посещаемост в женската Национална баскетболна асоциация (ЖНБА) през първия си сезон, пише агенция "Ройтерс".

С разпродаването на всичките 22 домакински срещи в "Чейс Център", тимът е подобрил рекорда на лигата за средна посещаемост (18 064 зрители на мач) и общата посещаемост с 397 408 фенове.

За Голдън Стейт остават два мача в редовния сезон на ЖНБА – срещу Сиатъл Сторм във вторник и срещу Минесота Линкс в четвъртък – но и двата са на чужд терен.

Голдън Стейт подобри рекордите, поставени от Индиана Фивър през 2024 година, когато пристигането на Кейтлин Кларк помогна на Фивър да привлекат 340 715 зрители за сезона и средно 17 036 на мач.

Два други франчайза се присъединиха към Валкирийс тази година, като надминаха досегашния най-добър резултат за обща посещаемост - Индиана (349 313) и Ню Йорк Либърти (341 575) също са в Топ 3.

Голдън Стейт (23-19) вече си осигури място в плейофите на ЖНБА. Това е първият отбор след разширението на лигата, който се класира за плейофите.

Олимпиакос продължав да мачка, Везенков не игра заради контузия

Два дни след категоричния успех срещу АСВЕЛ Вильорбан в Евролига, днес Олимпиакос отново излезе на паркета пред собствена публика в „Дворец на мира и приятелството“

Левски шокира Спартак (Плевен) в НБЛ

Решителна за изхода на двубоя се оказа третата четвърт

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Монтана 2003 победи Берое в битката за върха

Дениа Дейвис-Стюарт бе над всички в срещата с 30 точки

Антъни Едуардс с 26 точки и 12 борби за успех на Минесота

Антъни Едуардс отбеляза 26 точки и спечели 12 борби, а Минесота Тимбърулвс победи със 112:107 Оклахома Сити Тъндър в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Миньор привлече американски гард

Миньор 2015 привлече 30-годишния американски гард Джордан Тали, потвърди за БТА президентът на клуба Николай Горанов.

Везенков помогна на Олимпиакос да спре серията си от три поредни загуби в Евролигата (ВИДЕО)

Той допринесе със 17 точки

Йокич реагира на историческия рекорд по асистенции в НБА

Той направи нещо изумително

Левски срещу Миньор в квалификациите за Купата на България

Шест отбора ще се конкурират за три места