Отборът на Пини в група с ЦСКА (Москва) в Евролигата

Отборът на Пини в група с ЦСКА (Москва) в Евролигата

Днес в Барселона бе изтеглен жребият за предстоящия сезон в баскетболната Евролига , най-силният клубен турнир в Европа. Новият сезон започва на 21 октомври, след двата квалификационни кръга, които се играят в края на септември, началото на октомври. Финалната фаза от турнира ще се играе в парижката зала „Берси” от 7 до 9 май 2010 година. Това ще бъде четвъртият път, в който „Файнъл фор” ще се играе на неутрален терен, тъй като Париж няма свой представител в турнира.

Днес в Барселона бе изтеглен жребият за предстоящия сезон в баскетболната Евролига , най-силният клубен турнир в Европа. Новият сезон започва на 21 октомври, след двата квалификационни кръга, които се играят в края на септември, началото на октомври. Финалната фаза от турнира ще се играе в парижката зала „Берси” от 7 до 9 май 2010 година. Това ще бъде четвъртият път, в който „Файнъл фор” ще се играе на неутрален терен, тъй като Париж няма свой представител в  турнира.

Силите са равномерно разпределени във всички групи, може би, с изключение на група D, където са двата основни фаворита на букмейкърите Реал Мадрид и Панатинайкос.

В група А попаднаха отборите на Регал Барселона, Монтепаски Сиена, Цибона Загреб, Фенербахме Юлкер, Жалгирис Каунас, Асвел Вилебран.

В група В жребият изпрати тимовете на Олимпиакос Пирея, Партизан Белград, Уникаха Малага, Ефес Пилзен, Летувос Ритас, плюс единият от победителите в квалификацията. В група С са ЦСКА Москва, Таукерамика, Макаби Тел Авив, Виртус Рома, Унион Олимпия Любляна, победител от квалификациите.

В група D сили ще мерят Панатинайкос Атина, Реал Мадрид, Армани Джинс, Асеко Проком, Химки Московска област и Олденбург.

Квалификаците ще се играят между осем отбора: Алба Берлин, Антант Орлеан, Маруси , Бенетон, Шарльороа, Вентспилс, Льо Ман, Арис Солун


Програма на Евролигата -2009/10:

Квалификации: 29 септември 2009 – 9 октомври 2009
Редовен сезон: 21 октомври 2009 – 14 януари 2010
Топ-16: 27 януари 2010 – 11 март 2010
Плейофи: 23 март 2010 – 7 април 2010
"Файнъл фор": 7-9 май 2010 (Париж, Франция).
Александър Везенков е MVP на гръцкото първенство

Получава приза за четвърти път

Баскетболният Реал Мадрид е пред раздяла със старши треньора Чус Матео

Баскетболният Реал Мадрид е пред раздяла със старши треньора Чус Матео въпреки спечелената титла на Испания, твърди местният вестник "Марка".

Барчовски: Надявам се всички баскетболисти да са здрави

Старши треньорът на националния отбор на България за мъже Росен Барчовски говори преди старта на световните квалификации за Мондиал 2027

Сашо Везенков попадна в състава на България за предварителните световни квалификации

Росен Барчовски избра състава, който ще се подготвя за предварителните квалификации за Световното първенство през 2027 година

Избраха 12-те баскетболистки за Европейското първенство за девойки в Литва

Селекционерът на националния отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години Николай Господинов е готов с окончателния състав за предстоящото Европейско първенство в Дивизия "Б" в Литва.

Любомир Минчев пое баскетболния тим на Бора Прищина

Баскетболният тим Бора Прищина назначи за треньор българския специалист Любомир Минчев, обявиха от клуба от Прищина.

Играч от НБА го закъса, започнаха да го разследват

Става въпрос за гарда на Детройт Пистънс Малик Бийзли

ЛеБрон Джеймс активира клаузата в договора си за още един сезон

ЛеБрон Джеймс се възползва от правото си да продължи едностранно договора си с Лос Анджелис Лейкърс за още един сезон

Сашо Везенков вече е треньор по баскетбол

След успешното се дипломиране като бакалавър на Национална спортна академия "Васил Левски" баскетболната звезда Александър Везенков получи дипломата си за треньор лично от ректора проф. Красимир Петков.