Отличен Везенков при феноменален обрат на Сакраменто (ВИДЕО)

Кралете с 10 победи в НБА

Александър Везенков подпомогна Сакраменто Кингс за изключителен обрат над Голдън Стейт Уориърс в решителен сблъсък от NBA In-Season. “Кралете” заличиха пасив от цели 24 точки, за да се поздравят с крайния успех със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19).

Така Сакраменто завърша група "C" без загуба и и се прдвижва към елиминациите на надпреварата с актив от 4-0. В четвъртфиналната фаза на турнира Сакраменто ще се изправи срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Българската звезда Александър Везенков изигра отличен двубой, оставайки на паркета в петнадесет последователни минути в края на срещата. Везенков вкара 8 точки, спечели три борби и направи два чадъра. Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но бързо заслужи доверието на треньорския щаб да остане до края на мача, след като върна отбора си в борбата с пет бързи точки за 101:107. Везенков се отличи и със страхотна защита.

Сакраменто увеличава баланса си за сезона до 10 победи и 6 загуби, като заема шестото място във временното класиране на Западната конференция.