Пак скандали за Левски в Самоков, „сините” биха Рилецо

Пак скандали за Левски в Самоков, „сините” биха Рилецо

Левски победи Рилски спортист с 94:88 в първи мач от турнира „45 години Самел”. И при това поредно гостуване на „сините” в Самоков обаче не се мина без скандали, които засенчиха иначе интересния и много оспорван двубой.

Левски победи Рилски спортист с 94:88 в първи мач от турнира „45 години Самел”. И при това поредно гостуване на „сините” в Самоков обаче не се мина без скандали, които засенчиха иначе интересния и много оспорван двубой.

Срещата бе равностойна от началото до края, като и двата тима имаха възможност да се поздравят с крайния успех. Отборите си разделиха по едно полувреме, като първото премина с аванс за Рилецо, но след почивката Левски обърна хода на мача и поведе още в началото на третата част. Треньорите на двата състава бяха единодушни след последния съдийски сигнал, че трябва да има повече такива мачове и в родния шампионат. Със сигурност обаче не си пожелаха да има подобни завършеци.

За втори пореден път при гостуване на Левски в Самоков, „сините” баскетболисти и особено техният треньор Константин Папазов бяха атакувани от феновете в залата. Привържениците на самоковския тим, заели места зад пейката на гостите, не спираха образно да изразяват негодуванието си от бурната радост на Папазов от някои добри отигравания на неговите. В самия край на срещата обаче въпросната непоносимост на феновете нарасна в открита агресия, и се стигна не само до станалите обичайни вече плюнки и подхвърлени семки и бонбони по играчите в синьо. Активната жестикулация на Тити Папазов и предизвикателни пози на контузения център на Левски Бойко Младенов запалиха искрата и минути преди финалната сирена за малко да се стигне до саморазправа между феновете и „синия” баскетболист. Озлобената агитка на Рилски спортист бе охранявана само от двама служители на сигурността, което допълнително улесни разрастването на скандала. Младенов също постъпи доста необмислено, връщайки една хвърлена бутилка към привържениците.

Мачът бе спрян за няколко минути, в които организаторите на турнира се постараха да уталожат страстите, а „синият” лагер се изнесе от пейката си. В крайна сметка обаче всичко приключи и срещата завърши с победа за Левски. Шестима играчи на победилия тим завършиха с двуцифрен актив от точки, като най-много реализира Арън Харпър – 18, Станислав Славейков вкара 16, а Доналд Коул – 15. Симеон Найденов изигра поредния си много силен мач за Рилецо и завърши с 24 точки, а Сърджан Живкович наниза 23.

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.