Подозират бойкот зад оставката на Младенов

Подозират бойкот зад оставката на Младенов

Бойкот на играчите е най-вероятната причината за двете поредни загуби на Лукойл Академик. В събота шампионите паднаха с 62:73 от Рилски спортист в Самоков, което доведе до оставката на треньора Георги Младенов. Според основната версия причина за слабата игра на баскетболистите са спрените заплати и премии след поражението от Левски в предишния кръг.

Бойкот на играчите е най-вероятната причината за двете поредни загуби на Лукойл Академик. В събота шампионите паднаха с 62:73 от Рилски спортист в Самоков, което доведе до оставката на треньора Георги Младенов. Според основната версия причина за слабата игра на баскетболистите са спрените заплати и премии след поражението от Левски в предишния кръг.

Говори се, че Георги Младенов и спортният директор Сашо Везенков са в конфликт с капитана Тодор Стойков, който получава все по-малко игрови минути. Самият Младенов се нахвърлил срещу Стойков в съблекалнята след загубата от Рилски спортист, научи "7 дни спорт". Варненецът е кумец на президента на Лукойл Валентин Златев и се ползва с неговото благоволение. Останалите обаче му завиждат за заплатата и за специалния статут.

Самият Младенов засегна само темата за спрените пари след мача: "С право бяха спрени заплатите. Отборът може да загуби, но да загуби прав, а не на колене, както беше с нас. Лукойл няма 2 загуби за цял сезон, камо ли пък в два поредни мача. Затова реших да подам оставка. Мисля, че вината е в мен. Смятам, че съм мъж, и няма да чакам да ме изгонят. Ако г-н Златев и г-н Везенков преценят, мога и да остана. Казах на момчетата и благодарих на ръководството, че ми даде възможност да работя тук", заяви Младенов след загубата.

Най-вероятният нов треньор на Лукойл е македонецът Марин Докузовски, който спечели титла и купа с тима от Правец в сезон 2006/2007. Везенков вече обяви, че ще търсят чужденец, защото не вижда кой българин освен Младенов би се справил с Лукойл.

"Все още никой не ме е търсил и не искам да коментирам. Когато ми се обадят, ще говорим и тогава мога да кажа нещо повече по въпроса. Не знам точно какво се е случило, знам само, че са загубили. Иначе, ако ми се обадят, със сигурност ще говорим. Бил съм 3 г. в този отбор и познавам ситуацията. Това че съм в националния отбор на Македония, не ми пречи. Там работата започва през юли", коментира Докузовски специално пред "7 дни спорт".
 

Минесота намали изоставането си от Оклахома

Минесота спечели убедително със 143:101 и намали изоставането си на 1:2 срещу Оклахома Сити във финалния плейоф на Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Рилски Спортист взе аванс във финала с Черно море

Шампионите отнесоха претендентите за титлата

Пейсърс отново матира Никс, вече води с 2:0 в серията

Индиана Пейсърс победи като гост Ню Йорк Никс със 114:109 и поведе с 2:0 победи във финалната серия на Източната конференция от плейофите в НБА

Жалко! Везенков се размина с финал в Евролитага (ВИДЕО)

Олимпиакос падна от Монако, ще играе с Панатинайкос за трето място

Евролигата ще има нов шампион, Панатинайкос е детрониран (ВИДЕО)

Везенков или Монако срещу Фенербахче на финала

Треньорът на Рилски спортист:: Готови сме за финала на НБЛ

Киров смята, че състезателите му са готови за предстоящите мачове от финалния плейоф в Националната баскетболна лига (НБЛ) и имат качествата, и необходимия характер.

Оклахома Сити спечели и втория мач във финала в Западната конференция

Така тимът взе надежден аванс преди следващите два мача в Минесота

Обрадович за проекта НБА Европа: Tрябва да се защитим, всички уважават Евролигата

Треньорът на сръбския Партизан даде своето мнение

Индиана Пейсърс направи обрат срещу Ню Йорк Никс и поведе във финала на Източната конференция

Ню Йорк преследва първия си финал в Националната баскетболна асоциация от 1999 насам