Полша с първи успех на Евробаскет

Полша с първи успех на Евробаскет

Тимът записа успех над аутсайдера в група "А" Португалия с резултат 81:73

Полша записа първата си победа на европейското първенство по баскетбол в Литва. Тимът записа успех над аутсайдера в група "А" Португалия с резултат 81:73.

Така поляците вече са с победа и две загуби, а португалците на практика загубиха шанс за продължаване във втората фаза на първенството.

Лукаш Кошарек записа 18 точки за победителите, а Дардан Бериша добави 16. Шимон Шевчик добави 13 точки. За Португалия Антонио Тавареш и Жозе Коща нанизаха по 13 точки, а Жоао Сантош и Фелипе да Силва – по 12.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни. 

Баскетболна националка ще играе в Турция

Баскетболната националка Гергана Иванова сменя белгийския Роял Касторс Брен с турския Несибе Айдън.

Грандиозен трансфер в НБА

Янис Адетокумбо напусна Милуоки

България разби Северна Македония с 97:68 в контрола

Мъжкият отбор на България по баскетбол победи Северна Македония с 97:68 в първата си контрола преди мача с Норвегия на 5-и юли