Реал М с трета поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид постигна трети пореден и общо 13-ти успех от началото на сезона в баскетболната Евролига за мъже след домакинска победа над германския Байерн Мюнхен с 88:73 (19:23, 23:14, 21:20, 25:16) в двубой от 14-ия кръг на турнира.

Реал е лидер във временното класиране само с едно поражение, докато съставът от Мюнхен допусна втора поредна и общо осма загуба, оставайки на 13-та позиция.

Домакините изоставаха след първата четвърт, но наваксаха до почивката, когато поведоха с 42:37 и държаха водачеството до края.

Серхио Люл бе най-резултатен за Реал Мадрид с 16 точки, 1 борба и 2 асистенции, а за водения от бившия треньор на испанския гранд Пабло Ласо тим на Байерн Айзък Бонга се отчете с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция.