Рекорд по точки в Мача на звездите в НБА (ВИДЕО)

Изтокът надви Запада

Гардът на Милуоки Бъкс Деймиан Лилард вкара 39 точки, от които 11 пъти стреля успешно от зоната за три точки, за да подпечата победата на отбора на Източната конференция над Западната с 211:186 в Мача на звездите на Националната баскетболна асоциация. 33-годишният Лилард беше избран и за Играч на двубпя, който се проведе в Индианаполис. За него това е първо подобно признание в осмото му участие в този шоу-двубой.

Тимът на Източната конференция постави и рекорд по отбелязани точки от един отбор в Мача на звездите. Сегашните 211 свалиха от първото място постижението на водения от Кобе Брайънт тим на Западната конференция, който вкара 196 през 2016-а година.

Победителите вкараха рекордни 42 тройки и спечелиха всяка от частите, минавайки границата от 50 точки във всяка. Мачът затвърди и тенденцията отборите да не играят в защита, което в последно време предизвиква и доста критики.

Центърът на Бостър Ceлтикс Джейлън Браун добави 36 точки при 15 успешни от 23 стрелби, помагайки за успеха на Източната конференция. Гардът на Индиана Пейсърс Таризи Халибъртън приключи с 32 точки, при 11 от 15 вкарани стрелби.

За Западната конференция Карл Антъни Таунс беше номер 1 при стрелбите с 50 точки и 23 успешни от 35 изстрела от всяка дистанция. Шай Гилджъс-Алекзандър, който иначе играе за Оклахома, остана с 31 пункта - и 7 от 10 успешни тройки.

Източната конференция, която беше домакин на мача, отвори по-голяма разлика през втората четвърт, повеждайки със 104:89 на полувремето. Постепенно те увеличиха преднината си след като направиха разлика от 20 точки, контролираха мача, за да постигнат 38-а победа. Западният отбор има 29 успеха.