Рилецо срещу отбори от Беларус, Унгария и Румъния в "Еврочалъндж"

Рилецо срещу отбори от Беларус, Унгария и Румъния в "Еврочалъндж"

Според регламента първите два отбора от всяка група продължават в следващата фаза

Рилски спортист ще играе с Минск (Беларус), Солнок (Унгария) и Муреш (Румъния) в група 4 на конференция 2 на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже Еврочалъндж. Жребият беше теглен днес в Мюнхен.

Според регламента първите два отбора от всяка група продължават в следващата фаза.

БК Минск е шампион на Беларус от последния сезон. Тимът участва в този европейски турнир в последните четири години. Унгарският Солнок миналата година достигна до топ 16 в надпреварата, но отпадна след 3 победи и 3 загуби в групата.

Румънският Муреш спечели редовния сезон на първенството и стигна до финал, където изгуби от Орадя. Тимът се завръща в европейски турнир след няколко години отсъствие. Муреш и Рилски спортист (Самоков) играха един срещу друг в Балканска лига през сезон 2010/2011.

Борислав Младенов коментира трансфера си в Апоел (Тел Авив)

„Трябва да работя, за да мога да покажа, че заслужавам да остана тук“

Официално: Борислав Младенов с грандиозен трансфер

Българинът подписа с отбор, участващ в Евролигата

Младите баскетболистки на четвъртфинал на Европейското

Българският национален отбор за момичета до 16 години се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Истанбул, Дивизия Б.

Черно море се раздели с Иван Спиров

Бившият младежки национал продължава в САЩ

Локомотив Пловдив се подсили с американец

Куинтън Минси подписа с пловдивчани

Спартак Плевен си върна американец

Джулиен Люис отново ще играе за плевенчани

Апоел (Тел Авив) избра базата на Левски за Евролигата по баскетбол

Израелският "Апоел" (Тел Авив) избра спортната база на "Левски София" за подготовката си на българска земя за мачовете от Евролигата по баскетбол.

Баскетболният Левски започна подготовка

"Сините" ще играят със Спартак (Плевен) с първия кръг на Националната баскетболна лига

Миньор върна Алекс Уандие в България

Баскетболистът игра за Лече през миналия сезон