Рилски спортист отвя Локомотив София в женската НБЛ

Успехът бе 7-и за самоковки в тази фаза на първенството и ги изкачи на 2-ро място

Носителят на Купата на България Рилски спортист надделя над Локомотив София с 89:55 (24:14, 23:10, 21:12, 21:19) като гост в столицата в двубой от 12-ия, последен кръг от Първата четворка в първенството на страната по баскетбол за жени.

Успехът бе седми за Рилски спортист в тази фаза на шампионата и изкачи самоковки на второ място във временното класиране. Локомотив приключва на четвъртата позиция с 12 поредни поражения.

И двата отбора са сигурни участници в полуфиналните плейофи, в които ще се състезават съставите в топ 4. В събота предстои и последният мач от Първата четворка между Берое и Монтана 2003, а полуфиналите започват на 10 април.

Гостите от Рилски спортист напълно доминираха в мача срещу софийския тим. Те дръпнаха с 10 точки в края на първите 10 минути, водеха през цялото време и до края на двубоя увеличаваха аванса си.

До почивката баскетболистките от Самоков натрупаха преднина от 47:24, а в края на трета четвърт резултатът бе 68:36. Най-голямата разлика в срещата в зала „Триадица“ достигна 39 точки в четвъртата част.

Деница Манолова се отличи с 18 точки и 6 борби за Рилски спортист, а Таяриана Чембърс допринесе с 15 точки, 9 борби и 2 асистенции.

Гергана Цекова завърши с 9 точки и 3 борби за Локомотив София.