Рилски спортист победи Левски с две точки разлика

Рилски спортист успя да се наложи над гостуващия отбор на Левски само с две точки в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига. Крайният резултат в Арена Самоков е 82:80. Разликата от две точки (44:42), с която Рилски спортист се оттегли на полувремето, се запази до края на мача. Във втората част от двубоя двата отбора завършиха с по 38 точки и така в крайна сметка отборът от Самоков измъкна победата. Най-резултатен за Рилецо бе Травис Питърсън с 18 точки и 9 борби, а Левен Белберов добави 13.

За момчетата на Тити Папазов 18 точки отбеляза Маркъс Хол, с 15 точки мача завърши Станислав Славейков.

Левски все пак остава на втора позиция в класирането след шампионите от Лукойл Академик и преди Евроинс Черно море и Спартак Плевен. Днешния съперник на сините е пети, следват отборите на ЦСКА, Ямбол и Сливен.

Трагедия: Намериха мъртъв сина на бивш треньор на ЦСКА

ОБЗОР: Победи за Орландо и Далас в НБА

Маверикс затвориха серията в шест мача - резултати

Наказаха още един наш баскетболист за черно тото

Лейкърс уволни треньора си след разочароващия сезон

Лос Анджелис отпадна още в първите плейофи на НБА

Балкан и Спартак Плевен влязоха в топ 4 в НБЛ (ВИДЕО)

Край на сезона за ЦСКА и Черно море

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър