Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64

Шампионът Рилски спортист се наложи над Левски със 74:64 (15:13, 29:27, 16:17, 14:7) като гост в зала "Триадица" в София в двубой от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С третата си поредна победа Рилски спортист излезе начело във временното класиране, докато Левски допусна втора загуба от трите си срещи до момента и заема четвърта позиция.

Двата състава изиграха интересен сблъсък, като особено оспорвано бе първото полувреме. Съперниците си размениха водачеството няколко пъти преди Рилски спортист да вземе 4 точки аванс на почивката - 44:40.

Гостите от Самоков не изпуснаха водачеството през второто полувреме, макар "сините" на моменти да се доближаваха в резултата. Баскетболистите на Рилски спортист стартираха по-добре в третата част и на два пъти поведоха с 11 точки, но домакините намалиха изоставането си до 57:60 преди последния период. Левски скъси дистанцията до 3 точки пет минути преди края при 60:63, но Рилски спортист отново се откъсна и не позволи да се стигне до обрат.

Александър Янев бе най-резултатен за победителите с 14 точки и 7 борби. Юре Планинич оформи "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби, а Алън Арнет завърши с 12 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За водения от треньорите Константин Папазов и Димитър Ангелов тим на Левски по 12 точки отбелязаха Златин Георгиев и Лъчезар Димитров.

"Сините" отстъпиха в борбата под коша (29-48), а гостите бяха по-ефективни и в стрелбата от игра (41%-36%).

В следващия кръг от НБЛ Рилски спортист ще гостува на Берое на 26 октомври, а Левски посреща Спартак Плевен на 28 октомври.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.