Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Шампионът в Националната баскетболна лига на България Рилски спортист постигна победа с 87:75 (26:14, 17:26, 21:18, 23:17) над Миньор Перник като гост в първи мач от втория кръг на Националната баскетболна лига.

До почивката нито един от двата отбора не успя да вземе категорично предимство, след като си размениха по една четвърт. Гостите от Самоков поведоха с 12 точки след първите 10 минути, но на полувремето авансът им бе едва три точки при 43:40.

През второто полувреме Миньор дълго време удържаше натиска на съперника си, но в края на двубоя тимът от Самоков успя да направи разликата отново двуцифрена.

Капитанът Чавдар Костов отбеляза 16 точки за втората поредна победа на шампионите в първенството, а с 14 приключи Джордан Сешън.

За Миньор Лъчезар Тошков наниза 21 точки, а Борислав Младенов отбеляза 16.

Звездата на Селтикс отнесе огромна глоба от НБА

НБА глоби звездата на Селтикс Джейлън Браун с 50 000 долара за публичната му критика към съдийството, след като тимът на Бостън беше елиминиран от Филаделфия в плейофите, съобщава агенция Reuters

Детройт и Оклахома спечелиха първите мачове от полуфиналните си плейофи в НБА

Тази нощ се изиграха два мача

Везенков и Олимпиакос се класираха за финалната четворка в Евролигата (ВИДЕО)

Българинът и неговият тим надвиха отново Монако

Апоел Тел Авив се добра до четвърти мач в серията с Реал (Мадрид) след успех в Ботевград (ВИДЕО)

Израелският тим надделя над "кралете" след 76:69

Черно море на полуфинал в НБЛ след драма със Спартак (Пл)

Британец класира "моряците" с тройка 0,7 секунди преди края

Дончич все още не тренира пълноценно

Лейкърс се готви за серията срещу Оклахома Сити Тъндър