Рилски спортист спечели редовния сезон в НБЛ

Рилски спортист спечели редовния сезон в НБЛ пет кръга преди края. С днешната си победа със 114:100 над Берое като гост тимът си подсигури първата позиция и домакинско предимство във всички етапи от плейофите.

Самоковци изиграха силно първо полувреме във високорезултатен мач, за да стигнат до победа №23 за сезона, като до момента те имат и три загуби и са с пет успеха пред втория Балкан, който няма дори теоретичен шанс да ги измести. Старозагорци пък са в средата на класирането с актив 12-14. В следващия кръг Рилски гостува на Академик Пловдив, а Берое – на ЦСКА.

След няколко смени на водачеството в първите минути на мача Рилски направи серия от 11:0 и се откъсна напред, за да затвори откриващата част при 31:24. Самоковци вкараха над 30 точки и през втория период и малко по малко натрупаха двуцифрен аванс до почивката за 63:51.

Страхотно начало на второто полувреме за домакините и серия от 16:3 изненадващо обърнаха резултата за 67:66. Самоковци на свой ред записаха силни минути и отново си върнаха водачеството, като дори отново направиха изражението му двуцифрено до края на третата част – 87:76. В средата за заключителната четвърт самоковци поведоха и с 20, а до края оставаше мачът да се доиграе.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 26 точки (4 тройки) наниза Чавдар Костов, а по 14 добавиха Димаджио Уигинс, Еван Бати и Деян Карамфилов, който направи и 10 асистенции за дабъл дабъл.

За Берое Дариъс Хол записа 22 точки, 9 борби и 5 асистенции, 20 вкара Келси Барлоу, а 18 – Александър Тодорович.