Рилски спортист вдигна първата си титла на НБЛ (ВИДЕО)

Рилски спортист вдигна първата си титла на НБЛ (ВИДЕО)

Те победиха Балкан с 81:69 и затвориха серията с 3:1 успеха

Отборът на Рилски спортист спечели своята първа титла в баскетболното първенство на България при мъжете.

Тимът триумфира, след като спечели в серията с Балкан с 3:1 успеха.

Рилски спортист победи със 81:69 (18:18, 12:9, 20:21, 31:21) точки Балкан като гост в „Арена Ботевград“ в четвъртия мач от финалната серия между двата отбора.

Преди началото на срещата президентът на Балкан и вицепрезидент на БФБ Сашо Везенков връчи почетен плакет на Георги Бързаков по случай 80-ата му годишнина, навършена през април. 

Водени от Скот, гостите на два пъти повеждаха с 5 в началните минути, докато още в средата на частта Минчев вече имаше две нарушения. Те обаче правеха много грешки, а въпреки лошия си старт в нападение, Балкан направи серия от 10:2 в края и стигна до пълен обрат, преди тройка със сирената на Карамфилов изравни за 18:18.

 Вторият период стартира с брак в нападение и от двете страни, като дълго време двата отбора вкараха само наказателни удари. Рилски спортист все пак отбеляза 9 безответни точки и дръпна с 27:20. Балкан бързо изравни, макар три минути преди края на частта да нямаше кош от игра в нея, но на почивката предимството отново бе за съперника – 30:27 след общо 15 точки на Скот. 

По-силна игра под коша в полза на баскетболистите на Любомир Киров след паузата ги изведе напред с 8, което бе и най-голямата разлика до момента. Балкан обаче реализира четири тройки само за тази част и след три поредни успешни атаки на Димитров, преди решителния период намали за 48:50. 

Поредица размени на водачеството беляза началото на решителната четвърт, но постепенно Рилски спортист взе предимство и три минути преди края дръпна с 69:60 след 15 точки на Янев до момента само в тази четвърт. Баскетболистите на Васил Христов обаче не се отказаха след тройка на Хана минута и половина по-късно разликата падна само на 5 – 66:71. Играта се накъса от изпълнения на наказателни удари, като гостите запазиха хладнокръвие в самия край и спечелиха мача, а с това и титлата. 

Александър Янев бе големият герой за победителите след невероятна последна четвърт и общо 26 точки и 8 борби. Майкълин Скот реализира 15 точки с 8 асистенции.

За Балкан над всички бе Димитър Димитров с 22 точки. Сюприйм Хана вкара 13 със 7 асистенции.

Дюрант е готов да играе за САЩ и в Ел Ей 2028

Кевин Дюрант обяви готовността си да играе за отбора на САЩ на Олимпийските игри през 2028 година в Лос Анджелис

Черно море Тича се раздели с новопривлечен американски баскетболист

Баскетболният Черно море Тича и американецът Сам Фриюмън се разделят по взаимно съгласие, съобщиха от варненския клуб в социалните мрежи.

Баскетболният Миньор 2015 смени американец с черногорски гард

Баскетболният Миньор 2015 се раздели с американския гард Даня Кингсби по взаимно съгласие, съобщиха от пернишкия клуб в социалните мрежи.

Доминация: След световната титла, Германия прибави и европейско злато (ВИДЕО)

Световният шампион по баскетбол Германия вече е и европейски след успех над Турция

Гърция с бронз от Евробаскет

Комшиите победиха Финландия в малкия финал

Рилски спортист победи ТФТ Скопие в предпоследната си контрола преди квалификациите за ШЛ

Баскетболният първенец на България Рилски спортист (Самоков) победи ТФТ Скопие (Република Северна Македония) в предпоследната си контрола преди старта на квалификациите за Шампионска лига.

Сърбия остана без селекционер след провала на Евробаскет

Светислав Пешич подава оставка

Турция ще спори за титлата на Евробаскет срещу Германия

След победа над Гърция

Левски загуби от Шумен в контрола

Мачът се игра в София