Роберт Гергов: Предупредиха ни, че идват трудни времена

Роберт Гергов: Предупредиха ни, че идват трудни времена

Вижте какво каза председателят на Управителния съвет на БК ЦСКА

Председателят на Управителния съвет на БК ЦСКА Роберт Гергов коментира последните събития в клуба и напускането на члена на УС Александър Чакмаков.

"Като шампион с ЦСКА, капитан на отбора и национален състезател зная, че преди важен мач е необходимо спокойствие. При възможност играчите се изпращат в лагерна обстановка, за да се концентрират за предстоящата среща. За съжаление, преди двубоя срещу лидера Черноморец нашият тим беше лишен от нужното спокойствие. Недоумявам защо Сашо Чакмаков реши лично да информира медиите за своето напускане в събота вечер. Кому беше нужно това бързане? Кой имаше интерес в ЦСКА да има напрежение? Съжалявам за това негово решение, никой не може и няма да отрече приноса му за възстановяването на залата и възраждането на БК ЦСКА. Сигурен съм, че Сашо може да бъде полезeн на ЦСКА и без да e част от Управителния съвет", заяви Гергов в профила на клуба в Инстаграм.

"Аз оставам, защото имам ангажимент към момчетата, треньорите и децата в школата. Ще направя всичко по силите си ЦСКА да излезе от ситуацията с боеспособен състав и нито лев задължения. Ние сме ЦСКА и не можем да си позволим друго, освен безупречна репутация. ЦСКА ще го има! Предупредиха ни, че идват трудни времена и ние сме длъжни да вземем мерки. Разочаровани сме, че трябва да се разделим с някои добри играчи и вероятно да отстъпим от шампионските си амбиции. Но явно това е съдбата на баскетболния ЦСКА вече повече от 30 години. Работим в ръководството да влязат млади хора, които ще влеят нова енергия и ЦСКА скоро ще бъде шампион. В школата ни расте страхотно поколение, някои ще трябва да станат мъже по-рано от планираното, но в крайна сметка всеки трябва да хване шанса си. И не на последно място - уверен съм, че в клуба скоро ще влязат хора, които знаят как да върнат публиката в залата. Видяхме на волейболния финал каква любов и подкрепа получиха момичетата от трибуните. Това е ЦСКА!", завърши президентът на "червените".

Обявиха баскетболистките за националния лагер в Самоков

Женският национален отбор по баскетбол на България заминава за лагер в Самоков между 1 и 12 юни.

Гърция празнува успеха на Сашо Везенков и Олимпиакос

Със скандирания, червено-бели знамена и запалени димки привърженици на баскетболния Олимпиакос отпразнуваха спечелването на титлата в Евролигата в Атина, съобщиха гръцки медии.

Везенков призна след триумфа в Атина: Просто исках да прегърна баща ми и сестра ми

Ще ми трябва време да осъзная какво успяхме да направим

Съотборник на Везенков е MVP на Финалната четворка (ВИДЕО)

Французинът с впечатляващо представяне във финала

Адетокунбо ще гледа на живо финала на Евролигата

Суперзвездата в НБА ще следи отблизо Везенков и неговия Олимпиакос

Ню Йорк отново сломи Кливланд (ВИДЕО)

"Бричовете" са на победа от финала