Росен Барчовски пое Рилецо

Росен Барчовски пое Рилецо

Той обаче остава и национален треньор

Росен Барчовски се завръща в българския клубен баскетбол след повече от двугодишно прекъсване. Барчовски не е водил клубен тим от скандалната раздяла с ЦСКА през ноември 2008 г, но сега поема тима на Рилски спортист, след напускането на Александър Тодоров.

„Приятно съм изненадан, защото не очаквах подобна развръзка. Нещата се развиха буквално за няколко часа. Дойдох, за да събера на лагер националите, а се оказа, че вече съм старши треньор на Рилски спортист. Това е как да ви кажа, моята връзка с баскетбола си е до живот,” сподели Барчовски пред bgbasket.com.
 
Бихте ли споделил повече подробности около преминаването ви в клуба от Самоков?
С мен се свърза президентът на Рилски спортист - г-н Петър Георгиев и ме покани да водя отбора на мястото на Александър Тодоров. От него научих, че още вчера са взели решение да се разделят с досегашния си треньор по взаимно съгласие и че лично той (б.р. Петър Георгиев) настоява аз да го заместя.
 
От кога и до кога ще водите Рилски спортист?
Заминавам с отбора в понеделник за Черна гора. Във вторник те имат мач от Балканската лига. Договорът ми е до края на сезона. Никой не ми е поставял конкретни цели и до момента не сме го дискутирали този въпрос, тъй като всичко стана много бързо.
 
Ще продължите ли да работите като главен селекционер на националните отбори?
Да, ангажиментите ми остават такива, каквито са били досега и ще ги изпълнявам стриктно и съвестно, както е било. Ръководството на Рилски спортист е наясно с положението ми. Предстои ми отговорно и тежко лято, знаете, че ни очаква участие на европейско първенство и това е приоритет за мен. След като тези ангажименти приключат вече ще говорим отново.
 
В събота баскетболистите, които събрахте на лагер в Правец имат контрола срещу Рилски спортист. От коя страна на барикадата ще застанете?
Ще водя националите. Рилски спортист има помощник треньор, който отлично познава играта, тактиката и играчите, така че в този мач той ще трябва да се справи с отговорността да води отбора.
 
Имате ли притеснения как ще ви приеме публиката в Самоков?
Не, защото аз там не съм имал сериозни сблъсъци. Докато водех ЦСКА и Славия е имало случаи на наши двубои в провинцията, където се е играло на кръв и до кръв, но Самоков не е от тези градове. Но ако все пак феновете там не ме приемат добре или имат резерви към мен, то просто възнамерявам да ги спечеля с много труд.
ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.