Русия и Македония стигнаха четвъртфиналите на Евробаскет 2011

Русия и Македония стигнаха четвъртфиналите на Евробаскет 2011

Отборите на Русия и Македония се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за мъже, след като записаха нови победи във втората групова фаза

Отборите на Русия и Македония се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за мъже, след като записаха нови победи във втората групова фаза.

Руснаците надвиха със 79:60 Финландия, като за тях тази победа беше повече от задължителна и от морална гледна точка, като те я посветиха за загиналите хокеисти в самолетната катастрофа преди два дни.

Македония пък продължи да печели минимално и този път се справи с 67:63 срещу Грузия. В третата среща от програмата Гърция се справи със Словения с 69:60 и взе преднина пред този противник в битката за 3-ото място.

Руснаците излязоха с черни ленти на екипите си, а Андрей Кириленко беше най-резултатен от балансираната им атака, завършвайки срещата с 14 точки. Алексей Швед вкара 12, а Андрей Воронцевич и Тимофей Мозгов добавиха по 11.

"Това е една много емоционална вечер за нас, защото ние няма как да се отърсим толкова бързо от трагедията, която сполетя Русия. Посвещаваме победата на всички, които загинаха по този нелеп начин. Болката е голяма и вероятно много дълго време няма да отшуми”, заяви след срещата центърът Семьон Антонов.

Македония също спечели в паметен ден, но той беше с доста по-приятен привкус. Победата им над Грузия и класирането за четвъртфиналите украси празниците по повод 20-ата годишнина от обявяването на независимостта на страната. Нов невероятен мач направи Лестър Бо Маккейлъб, който този път завърши с 27 точки, включително и победния кош. Той заяви след мача, че се чувства истински македонец и във всеки мач се раздава до край. Маккейлъб е роден в Ню Орлиънс, никога не е играл в македонски отбор, но прави впечатление с представянето си за Партизан (Белград) от съседната Сърбия. Грузинците пък играха без звездата си и състезател на Атланта Хоукс Заза Пачулия.

Гърция вече има баланс 2-1, след като успя да се справи със Словения с 69:60. Николаос Зисис вкара 19 точки, включително и две тройки в последните минути на срещата. Антониос Фотис също вкара едва тройка в последната четвърт, която даде преднина от 7 точки за Гърция. В същото време словенците пропуснаха три поредни наказателни удара и нямаше как да поддържат минимална разлика.

Европейско първенство по баскетбол за мъже, резултати от втората фаза:

Група F:
Грузия - Maкедония 63:65 (26:29)
Финландия - Русия 60:79 (20:33)
Словения - Гърция 60:69 (25:37)
в събота:
Грузия - Финландия 15.30
Македония - Словения 18.00
Гърция - Русия 21.00
класиране:
1. Русия 3 3 0 209:182 6
2. Maкедония 3 3 0 209:191 6
3. Гърция 3 2 1 208:193 5
4. Словения 3 1 2 211:209 4
5. Грузия 3 0 3 196:217 3
6. Финландия 3 0 3 191:232 3
 
Група E:
днес:
Испания - Сърбия 15.30
Германия - Tурция 18.00
Литва - Франция 21.00
класиране:
1. Франция 3 3 0 241:225 6
2. Испания 3 2 1 225:212 5
3. Литва 3 2 1 254:249 5
4. Сърбия 3 1 2 261:261 4
5. Tурция 3 1 2 197:200 4
6. Германия 3 0 3 197:228 3
Първите 4 отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите.
Грандиозен трансфер в НБА

Янис Адетокумбо напусна Милуоки

България разби Северна Македония с 97:68 в контрола

Мъжкият отбор на България по баскетбол победи Северна Македония с 97:68 в първата си контрола преди мача с Норвегия на 5-и юли

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос