Сакраменто на Везенков с втора загуба от Хюстън Рокетс в НБА

Сакраменто на Везенков с втора загуба от Хюстън Рокетс в НБА

Българинът с 2 точки и асистенция

Отборът на Александър Везенков Сакраменто Кингс загуби за втори пореден път от Хюстън Рокетс - този път с 97:122, в мач от редовния сезон на НБА. Българският баскетболист остана на терена 11:37 минути, в които отбеляза 2 точки, направи една асистенция.

Джейлен Грийн от Хюстън бе най-резултатен в мача с 23 точки, а Алперен Сенгун се отчете с дабъл-дабъл за успеха на "Ракетите" - 17 точки и 12 асистенции. Тимът на Сакраменто беше без гарда си Де'Арон Фокс, който е с контузия на глезена. Центърът на Сакраменто Домантас Сабонис завърши с 8 точки, 8 спечелени борби и 5 асистненции.

Тимът на Хюстън имаше аванс през целия мач, като отвори двуцифрена преднина още след първата четвърт, а на полувремето водеше с 67:42.

Кевин Хюртър реализира 13 точки за "Кралете", докато Кийгън Мъри добави 12.  

Тимът на Сакраменто Кингс е на 13-о място в Западната конференция с 2 победи и 4 загуби от 6 мача до момента. 

Везенков се завърна победоносно за Олимпиакос

Българинът с 20 точки след контузията

ЛеБрон засипа Дончич с похвали след трилъра с Денвър Нъгетс

“Такъв играч се ражда веднъж на поколение”

ОБЗОР: Дончич донесе победа на Лейкърс след продължение с кош в последната секунда

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии на НБА

Таня Гатева: Показахме, че женският баскетбол е жив

Имаме потенциал да играем много по-тежки мачове

Баскетболните националки победиха Украйна и все по-силно мечтаят за класиране на Евробаскет 2027 (ВИДЕО)

Нашите момичета надвиха убедително опонентките си

Рилски спортист разби Левски в НБЛ

Александър Георгиев и Джонатан Дейвис надскочиха 20 точки, а Рилски спортист (Самоков) надви Левски със 108:68 (33:17, 28:16, 20:27, 27:8) и се завърна начело на класирането в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).