Сакраменто победи Голдън Стейт, но без Везенков (ВИДЕО)

Българинът лекува контузия в десния глезен

Сакраменто Кингс постигна победа със 134:133 срещу Голдън Стейт Уориърс в истинско шоу от редовния сезон в НБА, „Кралете“, както се знаеше, бяха без Александър Везенков за този двубой, тъй като българинът е с контузия.

Сакраменто изкова преднина от 8 точки в първата четвърт, която се оказа ключова за развитието на мача – 40:32. До почивката Голдън Стейт успя да съкрати изоставането си до 3 точки (72:75), след като спечели втората част с 40:35.

Третата част приключи при паритет – 29:29. Сакраменто поведе със 132:127 две минути преди края. Голдън Стейт набързо стигна до обрат до 133:132, но 23 секунди преди края Домантас Сабонис донесе победата на „кралете“ – 134:133.

Най-резултатен за Сакраменто Кинг бе Харисън Барнс с 39 точки и 4 борби. Де‘Аарън Фокс се отчете с 29 точки, 1 борба и 5 асистенции. За Голдън Стейт Уориърс изпъкнаха Стеф Къри с 33 точки, 6 борби и 2 асистенции и Джонатан Къмингс с 31 точки, 3 борби и 3 асистенции.

ОБЗОР: Минесота елиминира Финикс в първия кръг на плейофите