Шампион 2006 надви Локо (Сф) в мача за третото място за Купата на България

Шампион 2006 се пребори за първия си медал от турнира за Купата при жените. Тимът спечели бронза в тазгодишното издание на надпреварата, след като в малкия финал в Стара Загора надви Локомотив София с 81:56. В спор за трофея един срещу друг ще се изправят Берое и Рилски спортист.

Първите шест минути на мача бяха много равностойни, след което баскетболистките на Ирена Колева взеха инициативата. Те направиха силна серия, възползвайки се от повечето грешки и пропуски на съперника, като след първата част се откъснаха с 28:16 след 12 точки на Виктория Иванова. Преднината на Шампион 2006 достигна 20 през втория период, а на почивката тимът бе напред с 48:29.

Серия от 10:2 в негова полза даде начало на второто полувреме и разликата скочи още, но преди заключителната четвърт Локомотив намали за 39:61. Отборът на Лилия Георгиева се доближи на 16 точки в началото на последната част, но след това съперникът му отново вдигна аванса си и спечели убедително.

Шампион 2006 имаше предимство по всички показатели, като вкара 11 тройки срещу 5. Тимът сбърка 22 пъти срещу 25, но вкара повече точки от грешките на съперника си (26 срещу 11).

Виктория Иванова бе в основата на успеха с 28 точки (4 тройки). Мария Светославова има 13 точки и 8 борби. Валентина Веселинова отбеляза 11 точки, с 10 е Елена Драгоева.

За Локомотив Гергана Цекова се отчете с 12 точки, 11 има Ренета Димитрова.

Трагедия: Бивш играч на ЛА Лейкърс почина на 33 години