Шумен удари Миньор в НБЛ

Мачът се игра в София и завърши при резултат 92:86

Отборът на Шумен се наложи над Миньор с 92:86 (29:24, 21:19, 26:22, 16:21) в среща, играла се в зала "Триадица" в София, част от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Съставът на Шумен постигна втора победа от петте си изиграни мача, а Миньор 2015 допусна втора поредна и общо четвърта загуба.

Двубоят започна оспорвано и с равностойна игра, а към средата на първата част гостите установиха леко превъзходство и вдигнаха разликата до 9 точки. Тимът на Шумен водеше с 29:24 след 10 минути игра.

Перничани се добрижиха на 3 точки, но съставът от Шумен пак увеличи дистанцията и дръпна с 41:30 в средата на втората четвърт.

Воденият от старши треньора Янко Янков отбор задържа водачеството и имаше аванс от 48:38 при оставаща минута от първото полувреме.

На почивката символичните домакини от Миньор 2015 изоставаха с 43:50, а след подновяването на играха пак наваксаха изоставането си до 3 точки при 53:56, а впоследствие и 56:58 четири минути преди края на третия период.

Миньор 2015 обаче загуби новото попълнение Огнен Пантович, който натрупа 5 лични нарушения.

Последните 10 минути започнаха с преднина от 76:65 в полза на Шумен. До края стрелбата от далечно разстояние за перничани продължи да не върви, но те успяха да се доближат на 4 точки при 80:84 при оставащи по-малко от две минути.

Състезателите на Шумен обаче удържаха опитите за обрат и стигнаха до победата.

Ивайло Тонев бе най-резултатен за гостите с 30 точки, а Брайън Камерън добави 14 точки и 11 борби.

За Миньор 2015 Данило Арнитович завърши с 24 точки и 10 борби.

В следващия кръг тимът на Шумен ще гостува на Левски на 10 ноември, а ден по-късно за състава на Миньор 2015 предстои гостуване на Балкан.