Силен мач на Везенков при победа на Олимпиакос

Тимът му обаче продължава да е на ръба на плейофите в Гърция

Александър Везенков изигра силен мач, а тимът му Олимпиакос спечели със 76:67 при гостуването си на втория в класирането на гръцкото първенство АЕК Атина.

Въпреки успеха "червено-белите" продължават да страдат заради отнетите им точки при служебната загуба от Панатинайкос е на ръба на плейофите.

Везенков бе титуляр, игра 27 минути и записа 13 точки и 6 борби в актива си, и за пети пореден мач остана без направена грешка.

Двубоят не беше лек за Олимпиакос, като първото полувреме вървеше кош за кош и едва след почивката съставът от Пирея се откъсна леко и поддържаше аванса си.

Олимпиакос има един отложен мач - с Колосос Родос, където е надеждата за две точки, които да го спасят от осмото място. Ако остане осми, още в първия кръг на плейофите "червено-белите" трябва да играят с Панатинайкос. В този случай Олимпиакос може отново да откаже да се яви, което ще доведе до нови служебни резултати, които ще пратят тима директно в долните дивизии.

Следващият кръг е последен от редовния сезон, като в него Олимпиакос приема третия в момента Промитеас.