Спартак Плевен приключи в ENBL със загуба

Ландстеде Хамърс надви родния тим с 86:80

В скъсен състав Спартак Плевен загуби от Ландстеде Хамърс (Нидерландия) с 80:86 (21:22, 19:18, 19:25, 21:11) в последния си мач от група "А" на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

Поражението беше шесто от седем срещи за плевенчани в международната надпревара, което им отрежда шесто място в класирането. За Спартак това беше последен двубой в турнира, докато на 7 февруари Ландстеде ще има визита на Люблин. Надпреварата навлиза в плейофна фаза, като за нея се класират първите четири от всяка от двете групи.

Спартак отпътува за Нидерландия с група от само осем играчи, включително двама юноши, заради различни кадрови проблеми. В тима беше само един от чужденците - Алекс Ломакс.

Възпитаниците на Любомир Минчев играха равностойно почти през целия мач, с изключение на третата четвърт, когато домакините натрупаха преднина. На почивката играчите от Нидерландия имаха аванс от 50:40, а в 29-ата минута със 75:55. Българите спечелиха последната част 21:11 и успяха да намалят пасива си, но не и да стигнат до обрат.

Денислав Вутев се представи на ниво за плевенчани с 25 точки и 7 борби. Николай Стоянов завърши с 21 точки, 13 добави Цветомир Чернокожев.

За победителите Ноа Дикерсън беше най-полезен с 25 точки и 8 борби, а 19 точки вкара Дариъс Куинсбъри.

"Благодарим Ви, че споделихте с нас първото Европейско приключение от 16 години! Беше вълнуващо и ценно Обещаваме си да продължим на тази "сцена" и догодина! Само Спартак!", написаха от плевенския тим във Фейсбук след двубоя.