Спартак (Плевен) се върна на второто място след победа в Самоков

Спартак (Плевен) победи Рилски спортист със 78:67 в пред около 1000 зрители в "Арена Самоков". Така момчетата на Дарин Велков излязоха на второ място във временното класиране на Националната баскетболна лига.

Спартак (Плевен) победи Рилски спортист със 78:67 в пред около 1000 зрители в "Арена Самоков". Така момчетата на Дарин Велков излязоха на второ място във временното класиране на Националната баскетболна лига.

От началото до края Спартак държеше инциативата. Чак накрая обаче отборът дръпна малко повече и предреши изхода на мача. В един момент от срещата след полувремето Рилски спортист дори поведе.

На полувремето гостите водеха с 41:38, но след като изгубиха и този малък аванс се разиграха и спечелиха мача.

Хрисимир Димитров не най-резултатен за победителите със своите 21 точки. За Рилски спортист и изобщо в мача номер 1 бе Травис Питърсън, който наниза 27 точки.
Трагедия: Бивш играч на ЛА Лейкърс почина на 33 години