Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация през този сезон от заплати и приходи извън терена, предаде Sportico, цитирано от АП.

Къри, който е лидер в историята на НБА в стрелбата от зоната за три точки, ще спечели 155,8 милиона долара през сезона. С това той изпреварва звездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс, който трябва да спечели 133,7 милиона долара.

Никой не бе печелил повече от Джеймс в последните 11 години, като Коби Брайънт бе последният, който изпревари ЛеБрон през сезона 2012-13.

Сред спонсорите на Къри са JPMorgan Chase, Panini and Fanatics, като той има и бизнес в медиите.

Трети по печалби в НБА трябва да бъде Янис Адетокумбо от Милуоки Бъкс с 103,8 милиона, като след него са Кевин Дюрант от Финикс Сънс (97,9 милиона) и Деймиън Лилард от Милуоки Бъкс (66,8 милиона).

Петнадесетте най-добре платени състезатели в НБА ще получат общо 1,13 милиарда долара, което е повишение с 11% спрямо миналия сезон, изчислява Sportico.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.