Страхотен Везенков помогна на Сакраменто да надвие ЛА Лейкърс (ВИДЕО)

Леброн Джеймс и компания бяха подчинени от Кингс

Българският баскетболист Александър Везенков продължава със силното представяне за Сакраменто Кингс. "Кралете" успяха да надвият Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 след продължение за първа домакинска победа през сезона в НБА. Това е и втора победа от три срещи от старта на кампанията. Везенков изигра най-силния си мач до момента, като отбеляза 11 точки, овладя 4 борби и направи 1 асистенция за 18 минути на паркета. Везенков се появи в игра за първи път в средата на откриващата четвърт и веднага отбеляза за 23:16 след асистенция на Сабонис. Малко по-късно българинът блокира Рей Хачимура и постави началото на бърза атака на Сакраменто, завършила с тройка на Дейвиън Мичъл. Самият Везенков също демонстрира точния си мерник от далечна дистанция, а до края на частта успя да направи и асистенция за Малик Монк, преди да овладее втората си борба след пропуск от наказателната линия на ЛеБрон Джеймс.

Родният национал остана в петицата на домакините и за старта на втората четвърт, а след излизането му ЛА Лейкърс стопи голяма част от изоставането си при 55:59. Последваха много силни изяви на Ди'Аарън Фокс и Сакраменто се оттегли на почивката с аванс от 11 точки - 66:55. Лошата новина за "кралете" беше, че Сабонис рано натрупа нарушения, а от другата страна ЛеБрон Джеймс се опитваше да върне Лейкърс в мача, но взе няколко трудни стрелби и ги пропусна. Везенков се завърна на паркета в средата на частта и допринесе за това Сакраменто да не изпусне инициативата. Той наниза още една тройка след асистенция на Сабонис, след което взе борба в защита под носа на Антъни Дейвис и беше фаулиран от центъра на "езерняците". Саша изигра и добра защита срещу ЛеБрон Джеймс, а в края на периода стреля неуспешно от далечна дистанция.Добрите прояви на Везенков не спряха дотук. В началото на последната четвърт той устоя на натиска на Джаксън Хейс в подкошието и реализира нови две точки, въпреки че беше фаулиран. Българинът не трепна и от наказателната линия, с което направи резултата 89:86 в полза на домакините. Скоро след това бившият ас на Олимпиакос излезе от игра, а Лейкърс поведе за първи път в мача с тройка на Хачимура.

Ди'Аарън Фокс навехна глезена си при опит за поднасяне и се прибра в съблекалнята, но бързо се върна обратно на паркета и поведе Сакраменто в най-трудните моменти. "Кралете" поведоха със 113:106 минута и половина преди края, но Ди'Анджело Ръсел се разигра и изравни. Два точни изстрела на Фокс от наказателната линия доближиха Сакраменто до победата, но ЛеБрон Джеймс не беше казал последната си дума и прати срещата в продължение.Тогава на сцената излезе Малик Монк, който вкара 12 от 22-те си точки в допълнителните 5 минути и осигури успеха на домакините. Най-резултаен за тях беше Ди'Аарън Фокс с 37 точки. Кийгън Мъри вкара 17, а Сабонис завърши с 12 точки, 15 борби и 5 асистенции.

17:00 11/05 АРДА - БОТЕВ ПД
19:30 11/05 ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА
14:30 11/05 Фулъм - Манчестър Сити
15:00 11/05 Майорка - Лас Палмас
17:00 11/05 Евертън - Шефилд Юнайтед
17:00 11/05 Нюкасъл - Брайтън
17:00 11/05 Тотнъм - Бърнли
17:00 11/05 Уест Хем - Лутън