Трима нови в Евроинс Черно море, един си тръгва

Трима нови в Евроинс Черно море, един си тръгва

Нов американец ще се присъедини към отбора на Евроинс Черно море днес.

206-сантиметровият Гари Уеър е на 26 години и е възпитаник на университета "Пардю”.
Той вече има подписан договор с "моряците” до края на сезона, обявиха от клуба. Уеър е играл в Кипър и Холандия, а през миналата година е носил екипа на унгарския Дебрецен, където има средно по 16.7 точки и 7.7 борби на мач. 

Спортно-техническият щаб на "моряците" реши да освободи латвиеца Павелс Веселовс, но привлича още един висок състезател, освен Гари Уеър. Това е босненският център Игор Бакович. 

Той е 211 сантиметра и е на 24 години, а в кариерата си е играл за канадския колеж Риерсън, гръцкият Аполон Патра и за няколко месеца в немския Вонбау Есен. Другото ново име в състава на варненци – Димитър Мираковски вече тренира със съотборниците си. 

Ръководството на Черно море се надява да уреди документите на Мираковски и Уеър навреме за първия мач за 2010 година – гостуването на Черноморец на 9 януари.

Академик Пд се подсили с американец

Джекез Йол подписа с пловдивчани

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.