УСПЕХ: Везенков и Кингс победиха Леброн Джеймс и Лейкърс (ВИДЕО)

Сакраменто постигна четвъртия си пореден успех в редовния сезон на НБА

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс постигнаха четвъртия си пореден успех в редовния сезон на НБА. "Кралете" спечелиха калифорнийското дерби с Лос Анджелис Лейкърс с крайното 125:110 (38:25, 34:34, 32:21, 21:30) в зала "Крипто Арена" в Ел Ей.

По този начин възпитаниците на Майк Браун започнаха успешно серията си от шест поредни гостувания, която продължава в събота от 2:30 часа българско време, когато тимът се изправя срещу Сан Антонио Спърс в Тексас.

Тимът на българина имаше аванс на полувремето над звездите на Лейкърс, като резултатът на почивката 72:59 в полза на Кингс. Александър Везенков вкара четири точки през третата четвърт, които се оказаха и неговите единствения в двубоя. Българинът имаше три стрелби от тройката, които обаче не успя да вкара. Везенков този път прекара 12 минути на паркета, като се отчете с 4 точки и 2 откраднати топки.

През целия двубой Кингс имаше предимство, като Антъни Дейвис записа един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично Сакраменто се поздрави с успеха.

За Сакраменто най-резултатен бе Домантас Сабонис, който реализира 29 точки, добавяйки 16 борби и 7 асистенции. ЛеБрон Джеймс постигна трибъл-дабъл с 28 точки, 10 борби и 11 асистенции.