В Германия втори украински баскетболист почина след нападение на улицата

В Германия втори украински баскетболист почина след нападение на улицата

Вижте подробности

18-десетгодишният украински баскетболист Артьом Козаченко почина в болница след наранявания, получени след нападение в Германия, съобщиха от пресслужбата на германския клуб ART Джайънтс (Дюселдорф), за който той играе.

На 12 февруари стана известно за смъртта на неговия съотборник, 17-годишният украинец Владимир Ермаков. Спортистите са били нападнати в град Оберхаузен на 10 февруари. Единият е починал на място, другият е откаран в реанимация.

"От момента на инцидента Козаченко беше в реанимация в болницата. За съжаление, през последните няколко дни състоянието му рязко се влоши и затова лекарите не можаха да направят нищо", се казва в изявление на клуба.

По данни на полицията, нападението е станало в резултат на кавга между спортистите и група тийнейджъри. Основният заподозрян е 15-годишен германски гражданин от турски произход. Смята се, че именно той е извършил намушкванията с нож.

Сред другите заподозрени са 14-годишен германски гражданин от гръцки произход и двама сирийци на възраст между 14 и 15 години. Всички те са задържани.

Оклахома Сити победи Сакраменто за петнадесети успех от началото на сезона в НБА

Вижте резултати от НБА

Рилски Спортист отпадна от ФИБА Къп

Българският шампион допусна четвърта поредна загуба

Берое се наложи над Левски в НБЛ

Старозагорци със солидна победа над “сините”

Далас вече търси как да се раздели с Антъни Дейвис

Американецът продължава да страда от контузии почти постоянно

ЛеБрон: Няма отбор, за който да не мога да играя

„Никога не съм имал конкретна позиция", коментира звездата

Гавалюгов бие в САЩ

Александър Гавалюгов и Санта Клара запазиха отличния си актив в колежанското първенство на САЩ, записвайки пета победа. Българинът и неговите съотборници надиграха Айдахо Стейт с 64:55 у дома.

България с Везенков срещу Армения

Вижте целия състав на "лъвовете"

Легенда проговори за контузиите в НБА

Старши треньорът на Голдън Стейт Уориърс - Стив Кър, смята, че все по-натовареният график в Националната баскетболна асоциация води до увеличение в броя на контузиите сред играчите, съобщава ESPN.

Наш национал бие в Европа

Националът Йордан Минчев и отборът на Кемниц победиха като гост Тренто (Италия) със 105:94 (19:20, 34:17, 23:26, 29:31) в двубой от осмия кръг в група В на баскетболния турнир Еврокъп при мъжете.