В ПЛОВДИВ: Рилски спортист пропиля солиден аванс, но спечели след продължения

В ПЛОВДИВ: Рилски спортист пропиля солиден аванс, но спечели след продължения

Ямбол с гръмка победа в първия си мач за сезона в НБЛ

Академик Пловдив бе на прага на истински подвиг, след като изоставаше цял мач и навакса в четвъртата част 12 точки изоставане в домакинството си на Рилски спортист във втория кръг на НБЛ.

Силите на пловдивчани обаче не стигнаха за пълен обрат и те отстъпиха след две продължения с 89:99.

Самоковци демонстрираха класата си в първите три части, които спечелиха. Зрителите в зала „Сила“ обаче успяха да видят възраждането на своите в последната четвърт, спечелена с 24:12.

В края гостите се оказаха с повече сили въпреки че пловдивчани се бориха здраво. Първите пет минути от добавеното време приключиха с тройка за 84:84 на Антъни Гуджино. Второто продължение обаче бе за играчите на Рилски спортист, които този път не допуснаха обрат.

Най-сериозното предимство на гостите бе при борбите – 63 срещу 48. Заради травма извън групата им отново бе Тихомир Желев.

Брендън Браун се отличи с 23 точки за победителите. За близо 40 минути на терена Павлин Иванов добави 22 точки. Мирослав Васов завърши с 12, а по 11 вкараха Алекс Симеонов и капитанът Златин Георгиев (41 минути в игра).

Трима от играчите на домакините завършиха с по 17 точки – Васил Бачев, Николай Николов и Йере Вучица. Николов добави и 8 борби. Обрад Томич приключи с 11 точки, а Антъни Гуджино – с 10.

Междувременно отборът на Ямбол записа гръмка победа с 87:68 над Черно море Тича в първия си мач за сезона.

Домакините доминираха на терена през целия двубой, като още до почивката натрупаха двуцифрен аванс, който успяха не само да запазят, но и да увеличат до края. Момчетата, водени от Тони Дечев показаха повече хъс и овладяха 43 борби срещу 32 за гостите.

С 14 точки за успеха се отличи Ерик МакГил, 13 добави другият американец – Джон Рос. Андрей Иванов завърши с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 11 борби. Иван Лилов също дебютира с 12 точки за ямболци, с колкото се отличи и Уили Атууд.

Милош Койбашич завърши с 14 точки за варненци. Веселин Георгиев вкара 13 точки, а Александър Стойков отново имаше двуцифрен точков актив – 10.

 
 
Дюрант е готов да играе за САЩ и в Ел Ей 2028

Кевин Дюрант обяви готовността си да играе за отбора на САЩ на Олимпийските игри през 2028 година в Лос Анджелис

Черно море Тича се раздели с новопривлечен американски баскетболист

Баскетболният Черно море Тича и американецът Сам Фриюмън се разделят по взаимно съгласие, съобщиха от варненския клуб в социалните мрежи.

Баскетболният Миньор 2015 смени американец с черногорски гард

Баскетболният Миньор 2015 се раздели с американския гард Даня Кингсби по взаимно съгласие, съобщиха от пернишкия клуб в социалните мрежи.

Доминация: След световната титла, Германия прибави и европейско злато (ВИДЕО)

Световният шампион по баскетбол Германия вече е и европейски след успех над Турция

Гърция с бронз от Евробаскет

Комшиите победиха Финландия в малкия финал

Рилски спортист победи ТФТ Скопие в предпоследната си контрола преди квалификациите за ШЛ

Баскетболният първенец на България Рилски спортист (Самоков) победи ТФТ Скопие (Република Северна Македония) в предпоследната си контрола преди старта на квалификациите за Шампионска лига.

Сърбия остана без селекционер след провала на Евробаскет

Светислав Пешич подава оставка

Турция ще спори за титлата на Евробаскет срещу Германия

След победа над Гърция

Левски загуби от Шумен в контрола

Мачът се игра в София