В Сърбия: Монтана падна от Партизан в Адриатическата лига

След 62:87 в първата си среща от втората фаза на турнира

Монтана 2003 отстъпи пред Партизан 1953 с 62:87 (8:27, 20:21, 16:24, 18:15) като гост в Сърбия в първата си среща от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени, т.нар. Суперлига.

Поражението е второ поредно за българския вицешампион и четвърто в актива на тима на този етап от надпреварата, като Монтана 2003 има и три победи. Сръбският Партизан 1953, който влезе в Суперлигата с четири загуби на сметката си, записа първи успех.

Началото бе лошо за баскетболистките на Монтана 2003, който реализираха само 8 точки за първите 10 минути игра срещу 27 за домакините и изостанаха с 8:27.

Последва равностойна втора четвърт, но българският тим не успя да скъси съществено дистанцията и на почивката резултатът бе 48:28 в полза на Партизан 1953.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Сръбският отбор продължи да трупа аванс, а преди финалните 10 минути Монтана 2003 изоставаше с 44:72. До края срещата се доиграваше и воденият от старши треньора Преслав Пешев състав не успя да се противопостави на домакините.

Баскетболистките на Монтана 2003 бяха надиграни в борбата под коша (33-49) и демонстрираха по-неточна стрелба от игра (36%-44%). Най-голямата разлика в двубоя достигна 33 точки.

Борислава Денчева бе най-резултатна за гостите с 23 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Новото попълнение Шарис Феърли завърши с „дабъл-дабъл“ от 14 точки и 11 борби, а Валентина Горанова добави 12 точки. За Монтана 2003 играха осем състезателки, като Янина Тодорова остана на терена по-малко от 10 минути, а в списъка за мача фигурираше и Тая Робинсън.

Йована Боричич се отличи за домакините с 25 точки и 8 борби.

В следващия си мач от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще гостуват на словенския Цинкарна Целе на 24 януари. В българския шампионат пък им предстоят два мача в рамките на 24 часа срещу русенския Дунав 2016 - на 13 и 14 януари.