Въпреки апелите да остане: Желко Обрадович взе решение да напусне Партизан

Въпреки апелите да остане: Желко Обрадович взе решение да напусне Партизан

Той отхвърли предложението да продължи да работи в клуба

Желко Обрадович отказа предложението да продължи да работи в Партизан! Легендарният треньор на „черно-белите“ остана твърдо решен да не оттегля оставката си поради причината, че не се вижда да работи с настоящия отбор, както и влиянието, което ежедневната работа на това ниво оказва върху здравето му.

Изпълнителният съвет на баскетболния Партизан проведе серия от срещи и консултации през предходните два дни, а след това в петък и среща с треньора Желко Обрадович по темата за оставането му в клуба на позицията ръководител на треньорския щаб на първия отбор.

На Обрадович е била оказана пълна и недвусмислена подкрепа да продължи работата си и да предприеме всички необходими стъпки, за да може „черно-белият“ отбор да преодолее настоящата криза на играта и резултатите.

След срещата и след няколко допълнителни опита на президента Остоя Мияилович и членовете на Изпълнителния съвет да убедят Обрадович да промени решението си, легендата на „гробарите“ е останал твърд в решението си да не оттегля оставката си поради причината, че не вижда себе си да работи с настоящия отбор, както и влиянието, което ежедневната работа на това ниво с Партизан оказва върху здравето му.

Срещата между Желко Обрадович и членовете на Изпълнителния съвет на Партизан е продължила повече от два часа, с открита дискусия по всички проблеми и възможни решения. Въпреки поредица от конструктивни предложения, включващи евентуални съкращения в отбора, Желко Обрадович, макар и да е благодарил на всички за думите на подкрепа, не е променил решението си и вече няма да изпълнява функцията на старши треньор на черно-белия отбор.

Баскетболното и символично значение на Желко Обрадович за Партизан и баскетбола на световно ниво е неизмеримо. Празнината, която оставя треньорът, трудно може да бъде запълнена, като от Партизан обявиха, че вратите на клуба остават завинаги отворени за Желко Обрадович и Партизан винаги ще бъде неговият дом.

Поради новата ситуация, за началото на следващата седмица бе насрочено заседание на борда на директорите на Партизан, с тема за назначаване на нов спортен директор и нов старши треньор.

След оспорван мач с Монтана: Берое с първа победа в женското първенство по баскетбол

Британи Никол Отри направи дабъл-дабъл

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 11 мача

Антъни Дейвис се завръща тази нощ срещу ЛА Лейкърс

Центърът на Далас Маверикс бива постоянно тормозен от контузии

Стеф Къри е аут за най-малко една седмица

Двукратният носител на приза за „Най-полезен играч“ (МВП) в Националната баскетболна асоциация – Стеф Къри, ще пропусне най-малко седмица от сезона на Голдън Стейт Уориърс заради контузия в бедрото, съобщи ESPN

Селекционерът на баскетболните национали: Доволен съм от старанието на всички играчи

Селекционерът на националния отбор по баскетбол за мъже Любомир Минчев похвали състезателите за желанието и старанието след победата над Армения с 98:88 в „Арена Ботевград“ в първата среща от предварителните европейски квалификации за първенството на Стария континент през 2029 година.

Край на Евролигата в България: Апоел се връща в Израел

На 16 декември Апоел ще приеме Цървена звезда в Израел

Баскетболистите започнаха евроквалификациите с убедителна победа

Следващият двубой на българските национали от квалификациите ще бъде гостуване в Норвегия

Георги Глушков присъства на церемонията за 80 години организиран баскетбол в Ямбол

Президентът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков присъства на специално събитие в Ямбол. Той уважи честването на 80 години организиран баскетбол в града, където започва и неговата кариера през 1975 г.

Наше момиче поведе отбора си към победа в Еврокъп

Гергана Иванова показа, че бързо се адаптира в редиците на Роял Касторс Брен, който влетя с гръм и трясък в плейофите на Еврокъп.