Везенков и Олимпиакос със загуба от Цървена звезда в Евролигата (ВИДЕО)

Везенков и Олимпиакос със загуба от Цървена звезда в Евролигата (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Най-добрият български баскетболист бе най-резултатен за своя тим с 19 точки

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос отстъпиха пред сръбския Цървена звезда, с натурализирания американец Коди Милър-Макинтайър в състава, със 73:81 (8:20, 19:23, 28:15, 18:23) като домакини в Гърция в двубой от 30-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Цървена звезда постигна втора победа над Олимпиакос за сезона и прекъсна серията на гръцкия гранд от шест поредни успеха. Грандът от Пирея остава лидер във временното класиране с 22 победи и вече 8 поражения, а след три поредни загуби сръбският тим записа 17-а победа - изключително ценна в битката за класиране за плейофите в турнира.

Александър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос с 19 точки, 9 борби и 3 асистенции за 34 минути на терена, а Милър-Макинтайър също изигра добър мач за Цървена звезда и завърши с 15 точки, 11 борби и 3 асистенции за 25 игрови минути.

По-слабо първо полувреме за гръцкия отбор наклони сериозно везните в полза на гостите от Белград. Домакините изостанаха с 2:17 в средата на първата четвърт. Цървена звезда продължи с по-резултатната игра и след 10 минути водеше с 20:8. Скоро след началото на втората част Александър Везенков се върна на терена, като отбеляза първата си точка от наказателната линия, намалявайки пасива на Олимпиакос на 17:28 при оставащи шест минути и половина от първото полувреме. След нов кош на Везенков домакините се доближиха на 7 точки - 24:31, но гостите пак се откъснаха и на почивката резултатът бе 27:43.

Александър Везенков бе с 5 точки, 4 борби и 1 асистенция до момента, а за Цървена звезда Коди Милър-Макинтайър натрупа 15 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Олимпиакос изигра силна трета четвърт, в която пак съкрати дистанцията до 8 точки при 35:43, а след тройка на Везенков и до 7 - 43:50 в средата на периода. При оставащи две минути и половина от частта домакините се доближиха до 4 точки - 51:55, а малко по-късно Мустафа Фал реализира за Олимпиакос за 55:58 преди последната четвърт. В заключителния период баскетболистите на Цървена звезда не изпуснаха водачеството и не позволиха обрат, увеличавайки отново аванса си до 15 точки - 74:59 при оставащи четири минути и половина в мача.

Литовецът Рокас Гиедрайтис завърши с най-много точки за успеха на Цървена звезда, отбелязвайки 20, като добави 4 борби и 3 асистенции. Деян Давидовац реализира 13 точки, а 12 вкара бившият играч на Олимпиакос Айзея Канън.

Шакил МакКисик отбеляза 14 точки, 7 борби и 5 асистенции за гостите, а с 9 точки и 3 борби се включи Алек Питърс.

За Олимпиакос предстои домакинство на Паниониос в среща от гръцкото първенство на 23 март, а два дни по-късно Везенков и съотборниците му ще гостуват на френския АСВЕЛ Лион-Вильорбан в Евролигата.

В следващите си мачове Цървена звезда ще гостува на Борац Чачак на 23 март в Адриатическата лига, а на 26 март в Евролигата на сръбския отбор предстои домакинство срещу италианския Виртус Болоня.

Барчовски избра баскетболистите за Австрия, Стоименов е аут

„За класиране са ни необходими задължително две победи“, каза селекционерът на България

НБА одобри сделка за милиарди

Бостън Селтикс ще има нов собственик

Промяна в националния отбор по баскетбол

Гоним задължителна победа над Австрия

Алекс Симеонов се завърна в Балкан

През миналия сезон крилото игра за Рилски спортист

Треньорът на Словения е много доволен от мотивацията на Лука Дончич

Селекционерът на националния отбор на Словения Александър Секулич заяви, че голямата звезда на тима Лука Дончич все още работи за достигане на най-добрата си форма за Европейското първенство

Осем баскетболисти на Рилски спортист започнаха подготовка за новия сезон

Мъжкият баскетболен отбор на Рилски спортист започна подготовка за предстоящия сезон 2025/2026, съобщиха от самоковския клуб.

Лоши новини за България преди последните два мача от боскетквалификациите

Българският национален отбор за мъже няма да разчита на двама от своите основни играчи в оставащите 2 мача от предварителните квалификации за световното първенство в Катар през 2027 година.

България ще играез бронза на Европейското по баскетбол, дивизия В

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години не успя да се класира за финал на Европейското първенство в дивизия "Б", което се провежда в Мишколц, Унгария.

Стоименов: Нидерландия беше по-добрият отбор

Националът Александър Стоименов коментира след поражението на баскетболния тим на България от Нидерландия със 70:81 в Самоков в двубой от предварителните квалификации за Световното първенство, че не смята, че е имало чак такава разлика в класите. Стоименов вкара най-много за българския тим - 18 точки.