Везенков и Сакраменто непобедими в шести мач (ВИДЕО)

Кралете преминаха през Далас

Сакраменто Кингс с Александър Везенков спечели шеста поредна победа в редовния сезон на НБА. Тимът на българския национал продължи серията си, след като се наложи със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) над Далас Маверикс в зала “Американ Еърлайнс Сентър” в Тексас. Това е четвърти пореден мач, в който “кралете” на Майк Браун бележат поне 125 точки.

Везенков направи силен мач. Той игра 13 минути и се отличи със 7 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър при 3/5 стрелба от игра, включително 1/2 от тройката. Той игра само около четири минути през първото полувреме, а след това се появи отново в игра при резултат 88:86 и с него на паркета Сакраменто направи страхотна серия, благодарение на която вдигна разликата до почти 20 точки и така реши мача в своя полза.

Това бе сблъсък между преки конкуренти в Западната конференция, като Сакраменто вече е на четвъртото място в класирането с баланс от 8-4, докато Маверикс остават на петата позиция с 9-5. Това бе първият от общо двете поредни гостувания на "кралете", като след около 24 часа те отново излизат на паркета - срещу Ню Орлиънс Пеликанс в 3:00 часа идната нощ.

За Сакраменто отново блестяха Домантас Сабонис и Ди’Аарън Фокс. Литовският център записа 32 точки, 13 борби и 6 асистенции при 13/15 стрелба от игра, докато Фокс завърши с 30 точки и 7 асистенции при 6/10 стрелба от тройката.

Лука Дончич постигна 25 точки, 10 борби и 7 асистенции за Далас. Кайри Ървинг добави 23 точки, Тим Хардауей-младши се отчете с 14 точки, а Джош Грийн се разписа с 11 точки.