Везенков и Сакраменто в победна серия (ВИДЕО)

Сакраменто Кингс с Александър Везенков са в победна серия. Те се наложиха със 143:131 над Вашингтон Уизардс в поредния си мач от първенството на НБА в своята зала "Голдън 1 Сентър".

Везенков бешще на паркета малко над 11 минути, в които отбеляза 8 точки, като направи 7 борби и 1 асистенция. Той бе 2/3 при стрелбата за 3 точки и 1/2 за 2 точки.

Силен мач изнесе центърът на домакините Арвидас Сабонис, който завърши мача с трипъл-дабъл - 28 точки, 13 борби и 12 асистенции. Другата звезда на "кралете" Ди'Арън Фокс завърши с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции. Кийгън Мъри пък добави още 25 точки, 5 борби и 4 асистенции. Успехът бе трети пореден и 16-ти за сезона за "Кралете", които заемат 5-ото място в класирането в Западната конференция. "Магьосниците" пък са предпоследни в Източната конференция.

В края на първата четвърт Везенков се появи в игра и веднага блесна с тройка с първата си стрелба в мача. Във втората част българинът се отличи с две борби, извърши един фаул в нападение и се пребори за една спорна топка под коша с Кори Киспърт, преди да бъде заменен.

Минута и половина преди края на третата четвърт Везенков се завърна на паркета, но пропусна втората си стрелба от тройката. За сметка на това спечели поредната си борба след неусрешна стрелба на Дени Авдия. Скоро след това обаче българинът отново бе заменен.

В началото на четвъртата четвърт обаче Саша получи нов  шанс и се отличи с една открадната топка под коша на съперника. Малко по-късно той вкара втората си тройка в мача за 118:97, а после довкара и една отскочила топка под коша. В края на двубоя Вашингтон успя да направи загубата си малко по-почетна за крайното 143:131.