Везенков: Пожелавам на Олимпиакос да остане на върха

Везенков: Пожелавам на Олимпиакос да остане на върха

Българинът се надява, че доскорошният му отбор ще продължи възходящата си линия

Най-полезният играч в гръцкото първенство Александър Везенков изрази благодарностите си към всички хора, гласували за него във вота за MVP наградата. Българският национал спечели статуетката за трети път в кариерата си и се превърна в петия състезател, който я завоюва в последователни години след Никос Галис, Панайотис Фасулас, Димитрис Диамантидис и Ник Калатес.

“Искам да благодаря на всички, които ме избраха за най-полезен и най-популярен играч на сезона. Също така искам да благодаря на организацията на Олимпиакос, на президентите Панайотис и Йоргос Ангелопулос, на треньорите, на съотборниците ми и на всички, които работят в отбора и са неизменно до нас. Без всички тях аз нямаше да спечеля всички тези награди.  

Много съм щастлив, че спечелихме титлата в Гърция. Работихме много здраво за това, играхме красив баскетбол и заслужено се качихме на върха за втора поредна година. Пожелавам здраве на всички отбори през следващия сезон и се надявам да направят интересно първенство без насилие и крайности. Пожелавам си Олимпиакос да остане на върха”, сподели Везенков.

ОБЗОР: Шампионът Панатинайкос на победа от финалната четворка в Евролигата

Барселона се спаси от елиминация

ОБЗОР: ЛеБрон и ЛА Лейкърс отпаднаха в плейофите на НБА

Звездната селекция на Лос Анджелис Лейкърс, включваща в състава си ЛеБрон Джеймс и Лука Дончич, приключи още в първия кръг участието си в плейофите в Националната баскетболна асоциация.

Черно море Тича надви Берое след продължение

Варненци надвиха своя опонент с резултат 100:96

Балкан надделя с мъка над Миньор в първия мач от 1/4-финалната серия между двата отбора (ВИДЕО)

Ботевградчани спечелиха с две точки разлика

Бостън Селтикс изхвърли Орландо Меджик в първия рунд на плейофите в НБА

Резултати от НБА

Фенербахче във финалната четворка на Евролигата

Фенербахче e първият отбор, който се класира на Финалната четворка в Евролигата по баскетбол за мъже в Аби Даби.

Везенков и Олимпиакос не успяха да затворят сериите срещу Реал Мадрид (ВИДЕО)

Ще има четвърта среща в четвъртък

Деймиън Лилард скъса ахилес, аут до края на сезона

Плеймейкърът на баскетболния Милуоки Бъкс Деймиън Лилард е със скъсано ахилесово сухожилие и ще пропусне остатъка от плейофите в НБА, обявиха от клуба му в понеделник вечер.

Голдън Стейт опази домакинското си предимство срещу Хюстън

Голдън Стейт Уориърс докосва втория кръг в плейофите на НБА. Съставът на Стив Кър надделя над Хюстън Рокетс със 109:106 в четвъртия мач от четвъртфиналите на Западната конференция.