Везенков с добър мач при загуба на Сакраменто (ВИДЕО)

Везенков с добър мач при загуба на Сакраменто (ВИДЕО)

"Кралете" пропуснаха преднина от 21 точки

Сакраменто Кингс с Александър Везенков загуби гостуването си на Ню Йорк Никс със 109:120 и намалиха шансовете си да се класират директно за плейофите в НБА."Кралете" са осми в класирането на Западната конференция, но имат много трудна програма в оставащите 6 мача и е малко вероятно да се преборят за позиция в топ 6. Българинът се представи на ниво "Медисън Скуеър Гардън" и завърши мача с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции. Той прекара в игра почти 14 минути и навлиза във все по-добра форма след възстановяването си от контузията в глезена.

 

Сакраменто водеше с 21 точки в началото на втората четвърт, но допусна обрат и не можа да се изравни по показатели с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. 

Победата беше важна за Ню Йорк, защото след нея "бричовете" са с баланс от 45 успеха и 31 поражения. По този начин тимът на Том Тибодо измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток, а е близо и до третия Кливланд Кавлиърс.

Най-резултатен в двубоя беше Джейлън Брънсън с 35 точки, към които добави и 11 асистенции. Джош Харт вкара 31 точки и остана близо до "трипъл-дабъл", а за Сакраменто Ди'Аарън Фокс завърши с 29 точки.

Само Везенков

Баскетболният Локомотив привлече американски център

Баскетболният вицешампион на България при мъжете Локомотив Пловдив се подсили с още един американски състезател.

България ще играе за местата от 13-о до 16-о на Европейското по баскетбол

Националният отбор на България за юноши до 18 години ще играе за местата от 13-о до 16-о на европейското първенство по баскетбол, което се провежда в италианския град Трентино.

Юношите до 18 години с трета загуба на Евробаскет 2026

Съставът на Веселин Веселинов отстъпи пред Словения с 66:88

Йордан Янков се завръща в Академик Бултекс 99

Пътят му в клуба започва през 2015 г. като помощник-треньор

Трансферът на Леброн във Филаделфия налива 250 милиона долара в местната икономика

Решението на ЛеБрон Джеймс да подпише с тима на Филаделфия 76ърс ще генерира в местната икономика приходи в размер на поне 250 милиона долара, сочи анализ на специализираната в тази област компания "Бойд"

Баскетболният Локомотив Пловдив привлече второ ново попълнение

Айзея Томпсън е второто ново попълнение в лятната селекция на баскетболния Локомотив Пловдив, съобщиха от клуба.