Везенков с добър мач при загуба на Сакраменто (ВИДЕО)

"Кралете" пропуснаха преднина от 21 точки

Сакраменто Кингс с Александър Везенков загуби гостуването си на Ню Йорк Никс със 109:120 и намалиха шансовете си да се класират директно за плейофите в НБА."Кралете" са осми в класирането на Западната конференция, но имат много трудна програма в оставащите 6 мача и е малко вероятно да се преборят за позиция в топ 6. Българинът се представи на ниво "Медисън Скуеър Гардън" и завърши мача с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции. Той прекара в игра почти 14 минути и навлиза във все по-добра форма след възстановяването си от контузията в глезена.

Сакраменто водеше с 21 точки в началото на втората четвърт, но допусна обрат и не можа да се изравни по показатели с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс.

Победата беше важна за Ню Йорк, защото след нея "бричовете" са с баланс от 45 успеха и 31 поражения. По този начин тимът на Том Тибодо измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток, а е близо и до третия Кливланд Кавлиърс.

Най-резултатен в двубоя беше Джейлън Брънсън с 35 точки, към които добави и 11 асистенции. Джош Харт вкара 31 точки и остана близо до "трипъл-дабъл", а за Сакраменто Ди'Аарън Фокс завърши с 29 точки.

Само Везенков

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър