Везенков с една тройка при успех над Финикс (ВИДЕО)

Везенков с една тройка при успех над Финикс (ВИДЕО)

Българинът игра малко за успеха с 120:105

Сакраменто Кингс се завърна на победния път в НБА, след като победи Финикс Сънс със 120:105 в "Golden 1 Center". Александър Везенков вкара три точки и хвана една борба, като престоя на паркета малко повече от шест минути.

"Кралете" доминираха през почти целия двубой срещу гостите от Аризона, като натрупаха аванс от над 20 точки в началото на третата четвърт и не позволиха на своя съперник да се върне в срещата. Така възпитаниците на Майк Браун се реваншираха за тежката загуба от Бостън Селтикс в четвъртък.

Домантас Сабонис беше над всички за успеха на Кингс. Литовецът се отчете с "трипъл-дабъл" - 28 точки, 11 борби и 12 асистенции. Ди`Аарън Фокс завърши с 23 точки, а Кийгън Мъри добави още 21. Харисън Барнс завърши с 19 точки, а Кевин Хъртър добави още 13.

За Сънс Кевин Дюрант вкара 28 точки, а Девин Букър добави още 24. Гостите действаха твърде индивидуално през цялата среща, а в защита се представиха много слабо. За Финикс отново не игра третата голяма звезда на отбора Брадли Бийл, който лекува контузия.

Сакраменто остава на четвърто място в Западната конференция със 17 победи и 10 загуби. Финикс е 10-и с баланс 14:14.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.