Везенков с нов силен мач за Олимпиакос, тимът му разби ПАОК

Везенков с нов силен мач за Олимпиакос, тимът му разби ПАОК

Отборът на българина изигра още един зрелищен мач

Олимпиакос се наложи над ПАОК със 100:70 в двубой от 20-ия кръг на гръцката баскетболна лига. Това е успех номер 20 за „червено-белите“, които са не победени в местното първенство през настоящия сезон. Най-добрият български баскетболист Александър Везенков се отчете с 26 точки, 5 борби и 4 асистенции за успеха.

Двубоят започна равностойно, като след пет минути игра ПАОК поведе с 14:13, но Олимпиакос не се остави и до края на първия период си осигури преднина от осем точки при 30:22. Втората четвърт започна със серия от 12:1 за Олимпиакос, който запази преднината си, която натрупа – 19 точки, до края на частта. Така преди полувремето ПАОК изоставаше с 30:49.

ПАОК спечели третия период с 22:17, което го доближи на 14 точки до Олимпиакос, който водеше с 66:52 преди заключителната част. Домакините обаче реализираха цели 34 пункта през последната част, за да се поздравят с крайния успех със 100:70.

Олимпиакос остава на върха далеч от своите преследвачи с 40 точки, докато ПАОК се намира на 4-а позиция с 31 пункта в актива си и баланс от 11 победи и 9 поражения.

Най-резултатен за победители бе Везенков с 26 точки, като престоя му на паркета бе само за 20 минути, Янулис Ларендзакис наниза 16 точки, а Алек Питърс добави 11 пункта.

Тайлор Поли се отличи за ПАОК, вкарвайки 23 точки, Джейлън Райли отбеляза 13, а Яник Франке добави 12 пункта.

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015