Йокич не успя да спаси Денвър от загуба срещу Оклахома (ВИДЕО)

Йокич не успя да спаси Денвър от загуба срещу Оклахома (ВИДЕО)

Успехът затвърди лидерската позиция на тима в Западната конференция с 53 победи и 11 загуби

Отборът на Оклахома постигна седмата си поредна победа, след като се наложи над Денвър със 127:103.

Успехът затвърди лидерската позиция на тима в Западната конференция с 53 победи и 11 загуби, докато Денвър е трети с 41-23.

Ранният мач от днешната програма в НБА предложи истинско зрелище, като над всички бяха звездите на двата тима – Шай Гилджъс-Александър за Оклахома и Никола Йокич за Денвър. Решаваща за победата се оказа последната част, в която домакините се наложиха с 41-20.

Шей завърши срещата с 40 точки (негово 11-о подобно постижение този сезон), въпреки че успя в едва 18% от опитите си от тройката (2-11). Гардът добави 8 борби, 5 асистенции и 3 чадъра само пет дни, след като наниза 51 точки на Хюстън.

Гилджъс-Александър записа своя 58-и пореден мач с повече от 20 точки, което е третата най-дълга подобна серия в последните 30 години, както и най-продължителната от 2006 г., когато това прави Коби Брайънт.

Сръбският център на Денвър стартира мача с 14 точки в първата част и приключи с 24 точки, 13 борби и 9 асистенции.

Припомняме, че само преди два дни Йокич влезе в историята на НБА, като записа невижданите до момента 31 точки, 21 борби и 22 асистенции при победата над Финикс.

С 24 точки за Денвър се отчете Майкъл Портър-младши, а друг от титулярите на тима Аарън Гордън игра само 7 минути, тъй като получи контузия.

За ОКС Джейлън Уилямс записа 26, докато Чет Холмгрен добави 14, 8 борби и 4 чадъра.

Двата тима се изправят отново един срещу друг във вторник сутрин българско време. 

Чавдар Костов остава в Рилски спортист

Опитният национал има 4 трофея за 3 сезона

Академик Пд се подсили с американец

Джекез Йол подписа с пловдивчани

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.