Йокич с "трипъл-дабъл" при победа на Денвър

Йокич с "трипъл-дабъл" при победа на Денвър

Далас надделя над Минесота

Никола Йокич записа "трипъл-дабъл" с 29 точки, 18 борби и 16 асистенции и помогна на Денвър да спечели срещу домакина Бруклин със 144:139 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Йокич изравни резултата 9 секунди преди края на редовното време за 125:125, а в последствие гостите направиха серия от 8 поредни точки, за да поведат със 133:127 и това се оказа решаващо. Джамал Мъри и Аарън Гордън допринесоха с по 24 точки, а резервата Ръсел Уестбруук добави 22 за победата.

Денис Шрьодер беше най-добър за домакините с 28 точки и 14 асистенции, а Дариън Фини-Смит можеше да донесе успеха, но пропусна секунда преди финалната сирена от зоната за 3 точки.

Бруклин водеше с 44:27 в началото на втората четвърт, но позволи на съперника постепенно да съкрати пасива си и в първата атака на последната част Денвър стигна и до изравняване при 99:99, след което гостите наложиха волята си в допълнителното време, за да запишат втори успех в четири срещи от старта на кампанията.        
 
Кайри Ървинг наниза 35 точки, а вицешампионът Далас надделя над домакина Минесота със 120:114. Лука Дончич добави 24 точки, 8 борби и 8 асистенции за третата победа на тексасците през сезона. Антъни Едуардс реализира 37 точки за домакините, но това не беше достатъчно.
 
Домантан Сабонис се отличи с 28 точки и 11 борби при успеха на Сакраменто при гостуването на Юта със 113:96. Джордън Кларксън вкара 21 точки за домакините, които загубиха всичките си четири срещи от началото на кампанията.  

Голдън Стейт постигна трети успех през сезона след 124:106 като домакин на Ню Орлиънс. Бъди Хийлд беше с ключов принос с 28 точки в отсъствието на звездите Стеф Къри и Андрю Уигинс. Зайон Уилиамсън завърши с 31 точки, а Брендън Инграм добави 30 точки за гостите.

Баскетболисти поискаха отлагане на мач заради лоши условия

Баскетболен клуб Локомотив Пловдив алармира за изключително лоши условия в зала "Младост" в Шумен и призова федерацията да отложи насрочения за утре мач от българското първенство за мъже.

Резултатите в НБА

В ранните часове на 27-и декември (събота) се изиграха девет нови мача от редовния сезон на НБА на САЩ и Канада

Антъни Дейвис ще пропусне няколко мача заради контузия

Центърът на Далас Маверикс Антъни Дейвис вероятно ще пропусне „няколко мача“ поради леко разтежение, съобщава ESPN

Извънземен Никола Йокич при успех на Денвър

Центърът с 56 точки и трипъл-дабъл

Резултати НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

ЛеБрон срещу Дюрант за пети път на Коледа

Джеймс има 507 точки на Рождество Христово