Звездата на Сакраменто хвали Везенков

Звездата на Сакраменто хвали Везенков

"От 150 тройки изпусна само 7, това е истинска лудост", заяви той

Голямата звезда на Сакраменто Кингс – Де’Аарън Фокс, говори в деня на медиите в Националната баскетболна асоциация за най-новото попълнение в състава на „кралете“ – Александър Везенков. Гардът, който е участник в Мача на звездите в НБА, определи българската суперзвезда като „един от най-добрите стрелци в света“.

Фокс разказа как Александър Везенков е вкарал 143 тройки от 150 опита при едно от упражненията по време на тренировка в Сакраменто Кингс. Звездата на отбора бе останал толкова впечатлен от българина, че в рамките на едномитно интервю повтори два пъти, че Везенков е един от най-добрите стрелци в света.

„Александър Везенков трябва да стреля наистина. Това е истинска лудост, защото в едно от упражненията той изстреля 150 тройки и изпусна само 7. Везенков е един от най-добрите стрелци в света. За нас той ще бъде много важен. Винаги е трудно да преминеш от Европа и Евролигата в НБА, но ние се стараем той да се чувства добре. Трябва да сме доволни, че в състава ни е един от най-добрите стрелци в света“.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.