76 клуба избраха Бербатов за "президент на БФС", на ход е съдът

76 клуба избраха Бербатов за "президент на БФС", на ход е съдът

Вижте подробности

С гласовете на 76 клуба, което е около 11 процента от всички лицензирани в България (670), Димитър Бербатов бе провъзгласен за президент на БФС. Дали това е факт тепърва ще решава съдът, защото на проведения от екипа на голмайстор номер 1 в националния отбор конгрес в НДК нямаше никой от сегашната власт на Борислав Михайлов. Не присъстваха и представители на ФИФА и УЕФА, както бе на предишния форум през октомври.

Първоначално на днешното събитие бе обявено, че присъстват представители на 82 клуба, но след проверка на всички документи те се оказаха с 6 по-малко. Екипът на Димитър Бербатов се придържаше по точките от дневния ред на обявения преди време, но после отменен Конгрес от страна на Изпълкома на БФС. Така бяха "освободени" от длъжност сегашното ръководство и бе променен Устава на футболния съюз. 

При гласуването за президент всички присъстващи 76 клуба гласуваха за това Димитър Бербатов да е президент. Рано сутринта в НДК се мерна и спортният министър Радостин Василев. Той каза пред журналистите, че уж се извършвала някаква проверка по сигнали и той искал да види какво се случва. Василев на няколко пъти се опита да каже, че не заема ничия страна в спора за БФС, но самото му появяване на събитието говори красноречиво. 

Спортни деятели коментираха, че докато се занимава с организирания от екипа на Димитър Бербатов конгрес, федерациите буквално мизерстват. Към днешна дата, 18 март, на нито една от тях не е преведен и един лев от бюджета за 2022 година. Състезатели, треньори и служители бедстват без доходи от 3 месеца, което е абсолютно безпрецедентно за последните 16 години. От джудото и стрелбата вече обявиха публично за огромния проблем, но явно робската психика на останалите спортни федерации и страхът от репресии от страна на ММС надделяват...

Междувременно пък Димитър Бербатов предложи свой Изпълком, който е от 14 души. Сред тях има доста познати имена, както и представители на бизнеса, на образованието, на спортната медицина, юрист, футболен агент, както и бивши футболисти.

Ето имената, предложени и гласувани от "конгреса":

Димитър Бербатов - президент
Стилиян Петров - международни връзки
Мартин Петров - национални отбори
Петър Величков - изпълнителен директор
Борис Станков - оперативен директор
Бойко Величков - детско-юношески футбол
Михаил Мадански - треньорска школа
Петър Иванов - член на Американска търговска камара
Дарин Маджаров - предприемач
Ясна Ставрева - арбитражен съд в Лозана
Милен Русев - адвокат
Бисер Цолов - методика
Светослав Петров - аматьорски футбол
Николай Жейнов - агенти
проф. Георги Попов - допинг

Алекс Николов е №1 за октомври в Италия

Волейболистът отбеляза 96 точки в първите 4 мача на отбора си

Феновете на ЦСКА с шествие преди дербито с Левски

"Червените" запалянковци се събират на ул. "Цар Иван Асен" в 12:30 ч

Уикенд с една парола: "Синьо-червеният" вечен мач на България

Големи сблъсъци в Манчестър, Лондон и Болоня в тираж №90 на игрите на "Спорт тото 1"

Георги Миланов: Левски трябва да играе умно

"Всяка една грешка може да бъде фатална", каза халфът

Официално: Нападател напусна Монтана

Двете страни се разделиха по взаимно съгласие

Нагелсман повика дебютант и върна Сане в националния отбор на Германия

Маншафта ще гостува на Словакия и приема Словакия в квалификациите за Мондиал 2026

Задържаха фена, ударил с бутилка вратаря на Ботев Пд

Привърженик на Локомотив Пловдив, който хвърли бутилка и уцели вратаря на Ботев Пловдив Даниел Наумов по време на дербито, е бил задържан, съобщава TrafficNews.

Халф подписа нов договор с ЦСКА 1948

Халфът на ЦСКА 1948 Марто Бойчев подписа нов договор с клуба, анонсира благодетелят на отбора Цветомир Найденов. 

Кралев: Направихме важна крачка в борбата със спортното хулиганство

Бившият министър на младежта и спорта и настоящ депутат Красен Кралев изрази задоволство от приетия на първо четене Законопроект за безопасността и сигурността по време на спортни мероприятия