Александър Димитров: Моля, дайте шанс на нашите таланти

Александър Димитров: Моля, дайте шанс на нашите таланти

„Ние вярваме в тях и те показаха, че имат потенциал“

Селекционерът на младежкия национален отбор на България по футбол Александър Димитров призова клубовете да дават повече игрово време на младите таланти, за да могат те да разгърнат потенциала си.

"Лъвчетата" завършиха 1:1 с Косово в квалификационен мач за Европейско първенство и остават на трето място в групата с 5 точки.

"Влязохме в мача под въздействието на емоциите от мача с Германия и първото полувреме имам забележки върху контрола на играта. Стояхме далеч от противника, губехме втора топка, имахме само две стойностни атаки. На полувремето коригирахме нещата и момчетата бяха страхотни през втората част. Старите треньори казват, че когато не победиш, важно е да не загубиш“, посочи той.

„Поздравявам още веднъж момчетата, гордея се, че съм техен треньор, те имат голямо бъдеще. Моля клубовете, дайте доверие на тези играчи, да получат повече игрово време, защото с представянето си се вижда, че те имат качества, но им трябва повече игрова подготовка. Някои от тях получиха обидно малко минути между срещите с Израел и Германия, което си пролича после и от представянето им, защото те са разочаровани. Ние вярваме в тях и техния потенциал, затова отново казвам. Хора, моля ви, дайте им повече шансове“, допълни Александър Димитров пред "Диема Спорт".

Арсенал потвърди строги санкции за 17 от феновете си

Всеки един е отстранен от мачовете на лондончани за период между 1 и 3 години

Киряков: Момчетата се постараха, спокойно можехме да постигнем и равенство

Треньорът на Етър не бе доволен след загубата от Янтра

Спартак (Варна) е в кошмарна серия срещу Локомотив (София)

Преди петъчния сблъсък между двата отбора на стадиона в кв. „Надежда“

Янтра записа първа победа в първенството, надделя над Етър на "Ивайло"(ВИДЕО)

Габровци спечелиха местното дерби

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем